Diabeto gydymas

Cukrinis diabetas – tai endokrininė liga, kai dėl sutrikusios hormono insulino funkcijos kraujyje padaugėja gliukozės. Insulinas skatina gliukozės patekimą iš kraujo į ląsteles, reguliuoja baltymų, riebalų ir angliavandenių apykaitą. Sutrikus insulino išskyrimui, gliukozė nepatenka į ląsteles, o kaupiasi kraujyje, ir tai sukelia ląstelių badavimą bei ryškų gliukozės padidėjimą kraujyje.

Šios sunkios ligos rizikos faktorių gana daug (nutukimas, netinkama mityba, nesaikingas alkoholio vartojimas), tačiau paprastai ją sukelia ne vienas kuris nors iš jų, o jų deriniai. Didelę reikšmę cukriniam diabetui atsirasti turi paveldėjimas.

Dėl cukrinio diabeto rekomenduojama pasitikrinti, jei:
  • kankina stiprus troškulys;
  • ėmėte dažnai šlapintis;
  • vargina nuovargis, silpnumas;
  • ėmė kristi svoris;
  • pradėjo staigiai silpnėti regėjimas.
Dėl cukrinio diabeto gydymo reikia kreiptis į gydytoją endokrinologą. Pacientai turi turėti savo šeimos (vaikų ligų) gydytojo siuntimą. 

Cukrinis diabetas nustatomas atlikus gliukozės kiekio kraujyje tyrimą bei paėmus gliukozės tolerancijos mėginį. 
Negydant arba prastai gydant cukrinį diabetą, didelis gliukozės kiekis gali pažeisti kraujagyslių sieneles, atsirasti daugelio organų funkcijų sutrikimų, nervų, akių, inkstų pažeidimų. Sutrikus kraujotakai galūnėse, atsiveria opos, vystosi diabetinė pėda.

Poliklinikoje veikia Diabetinės pėdos kabinetas. 
Jame teikiamos slaugytojo diabetologo konsultacijos, atliekamas gydomasis pedikiūras.
BDAR
Close

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą, statistikos tikslais rinkti informaciją apie naudojimąsi svetaine. 
Jei sutinkate, kad statistikos tikslais būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus“.