Reabilitacija

Medicininė reabilitacija – kompleksinis medicinos reabilitacijos priemonių (kineziterapijos, ergoterapijos, fizioterapijos, psichoterapijos, socialinių įgūdžių ugdymo) taikymas siekiant atkurti sutrikusias paciento funkcijas ir sugrąžinti jį į biosocialinę aplinką. Esant negrįžtamam funkcijos sutrikimo laipsniui siekiama jį kompensuoti arba kiek įmanoma palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį.

Medicininės reabilitacijos specialistų komanda – tai fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojas, medicinos psichologas, socialinis darbuotojas. Prireikus į šią grupę gali būti įtraukti ir kiti specialistai. 

Poliklinikoje, teikdama medicininės reabilitacijos paslaugas, specialistų komanda taiko:
  • kineziterapiją. Priemonės taikomos paciento judėjimo funkcijoms atkurti ir fiziniam pajėgumui pagerinti, palaikyti bei komplikacijoms išvengti. Kineziterapijos procedūros vyksta vaikų ir suaugusiųjų kineziterapijos salėse, vertikalioje vonioje. Atskiroje gėlo vandens vonioje atliekamos individualaus kūdikių plukdymo procedūros;
  • ergoterapiją. Ergoterapijos kabinete lavinama smulkioji motorika, daroma pasyvių judesių mankšta siekiant grąžinti paciento gebėjimą atlikti kasdieninę veiklą. Kartu gali būti taikomos parafino vonelės plaštakoms;
  • fizioterapiją. Atliekamos impulsinių srovių, ultragarso, magnetoterapijos, lazerioterapijos, mikrobangų, inhaliacijų, fangoparafino aplikacijų procedūros, skirtos ligoms ir traumoms gydyti, ligų profilaktikai, siekiant išsaugoti sveikatą ar ją stiprinti;
  • hidroterapiją. Taikomos povandeninio masažo, sūkurinės vonios procedūros; 
  • gydomuosius masažus.
Poliklinikoje teikiamos ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugos nervų sistemos, ausų, nosies ir gerklės, endokrininėmis ligomis sergantiems ir atramos judamojo aparato pažeidimų patyrusiems pacientams. Paslaugos teikiamos ir vaikams, ir suaugusiesiems, o dėl ausų, nosies ir gerklės ligų priimami tik suaugę pacientai.

Norint pasinaudoti ambulatorinės reabilitacijos paslaugomis reikalingas šeimos (vaikų ligų) gydytojo siuntimas. 
Pacientai, atvykę be siuntimo ir (ar) norintys gauti fizinės medicinos procedūrų, moka už paslaugas pagal patvirtintą mokamų paslaugų ir procedūrų kainyną. 

Mokamų paslaugų kainyną rasite
čia

Registruotis vizitui galima Fizinės medicinos ir ambulatorinės medicininės reabilitacijos skyriaus registratūroje,
tel. 8 5 250 2124 arba internetu https://e.poliklinika.lt/.
 

Informaciją apie įstaigas, teikiančias medicininės reabilitacijos paslaugas suaugusiesiems ar vaikams, rasite

ČIA

BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.