Gydytojas pataria


KAIP STIPRINTI NUGAROS RAUMENIS

Kaip sustiprinti nugaros raumenis ir išvengti nugaros skausmų,  pataria kineziterapeutė Lina Kairytė.

APIE VITAMINŲ NAUDĄ IR ITIN SVARBŲ VITAMINĄ C

Vitaminų žmogui reikia labai nedaug, tačiau organizmo ląstelėse jie nesintetinami. Apie atskirų vitaminų naudą ir pagrindinį jų šaltinį – maisto produktus savo žiniomis dalijasi Šeškinės poliklinikos šeimos gydytoja Marija Vainilaitienė.

https://www.delfi.lt/projektai/imuniteto-gidas/stai-kodel-reikia-valgyti-raugintas-darzoves-ir-saldytus-vaisius-sio-vitamino-trukumas-gali-atvesti-prie-baisu-ligu.d?id=85781909&fbclid=IwAR0gUBCcw3pZraNDR-fDuBmJJV11Y7D88JbvPfCimQONSfi7BV8vGe8ne78

KODĖL VERTA SKIEPYTIS NUO COVID-19 LIGOS

Kodėl verta skiepytis nuo COVID-19 ligos, pataria Šeškinės poliklinikos infektologė Augustė Jelinskaitė.

Vakcinacija yra pati efektyviausia priemonė norint apsisaugoti nuo infekcinių ligų. Vakcinacija yra saugi, o šalutinis vakcinos poveikis paprastai būna nedidelis ir laikinas, pvz., rankos skausmas ar lengvas karščiavimas.  

Vakcinacija stabdo viruso plitimą visuomenėje, mažina protrūkių atsiradimą. Didelis imunizacijos lygis apsaugo pažeidžiamiausius visuomenės žmones, kurių negalima skiepyti, pvz., mažus vaikus ar per daug sergančius žmones.

Tik įgiję kolektyvinį imunitetą įveiksime pandemiją.

KADA DERĖTŲ PASIKONSULTUOTI SU VAIKŲ ENDOKRINOLOGU

Kada derėtų pasikonsultuoti su vaikų endokrinologu, pataria Šeškinės poliklinikos gydytoja vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja

Vaikų endokrinologas konsultuoja vaikus esant įvairiems amžiaus tarpsniams būdingiems simptomams ir negalavimams. Su šiuo specialistu būtinai pasitarkite, jei sunerimote dėl tokių vaiko organizmo pokyčių:

 • per mažo ar per didelio svorio, greito svorio augimo ar kritimo;
 • per didelio ar per mažo ūgio, lėto augimo;
 • padidinto kūno plaukuotumo;
 • kintančios odos pigmentacijos;
 • plaukų slinkimo;
 • mergaitėms – menstruacijų ciklo sutrikimų;
 • padidėjusio prakaitavimo;
 • ankstyvo ar vėluojančio lytinio brendimo;
 • padidėjusių krūtelių ar jų išskyrų berniukams ir mergaitėms nuo kūdikystės ir vėlesniame amžiuje;
 • troškulio, dažno šlapinimosi;
 • bendro silpnumo, galvos skausmų, nuovargio, mieguistumo, susilpnėjusios atminties;
 • šąlančių galūnių;
 • balso prikimimo nesant peršalimo požymių;
 • vidurių užkietėjimo ar tuštinimosi skystomis išmatomis;
 • galūnių drebėjimo;
 • širdies plakimo, per mažo ar per didelio kraujo spaudimo;
 • padidėjusio cholesterolio kiekis kraujyje.

Visi tėvai nori auginti sveikus ir protingus vaikus. Nors vaikystė ir paauglystė – labai gražus kiekvieno jų gyvenimo tarpsnis, kartu tai ir laikas, kai vaiko organizme vyksta intensyvūs hormoniniai pokyčiai, turintys didelę reikšmę jo savijautai ir intelektinei raidai. Tad nenumokite ranka į pastebėtus, net, atrodytų, ir nereikšmingus vaiko negalavimus. Kreipkitės į vaikų endokrinologą – jis profesionaliai atsakys į visus sunerimti privertusius klausimus.

Gydytojo vaikų endokrinologo konsultacijos teikiamos turint šeimos (vaikų) ligų gydytojo ar kito gydytojo specialisto siuntimą. Registruotis galite tel. 8 5 250 2000 arba internetu https://e.poliklinika.lt/.

KAIP IŠVENGTI SUNKIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ LIGŲ

Kaip išvengti lėtinių kvėpavimo takų ligų, pataria Šeškinės poliklinikos vaikų pulmonologė Danguolė Jusienė

Į Lietuvą pamažu eina pavasaris, o su juo padažnėja ir vaikus kamuojančios kvėpavimo takų ligos. Ūmus bronchitas – pati dažniausia šio amžiaus tarpsnio pacientų kvėpavimo takų liga pavasario sezonu.

Kvėpavimo takus sudaro nosis, gerklė, gerklos, trachėja, bronchai. Įkvepiamas oras čia sušildomas, iš jo pašalinami mikroorganizmai ir dulkės. Ūmų bronchitą sukelia virusinė infekcija, rečiau bakterinė, o kartais ir alergenai. Bronchitas linkęs komplikuotis vaikams, turintiems lėtinių infekcijos židinių (adenoidai, sinusitas, tonzilitas).

Ūmus bronchitas dažniausiai prasideda peršalimo simptomais – sloga, kosuliu, nedideliu karščiavimu. Po kelių dienų kosulys tampa neproduktyvus, sausas, labai varginantis ir trukdantis miegoti. Skreplių atsiradimas paprastai rodo, kad virusinė infekcija komplikavosi.

Sunerimti ypač reikėtų, jei sergančiam bronchitu vaikučiui atsiranda švokštimas, vadinamasis obstrukcinis sindromas. Paprastai tai įvyksta dėl susiaurėjusių kvėpavimo takų ir labai apsunkina ligos gydymą. Jei toks sindromas dažnėja, ypač iki 3 metų, atsiranda rizika susirgti sunkia kvėpavimo takų liga bronchine astma.

Todėl vaikus, linkusius sirgti bronchitais, privalo stebėti pulmonologas – kad liga netaptų lėtinė.

Šeškinės poliklinikoje vaikų pulmonologas gali paskirti visus reikalingus tyrimus vaiką kamuojančios ligos priežasčiai nustatyti (įkvepiamų ar maisto alergenų tyrimai, spirometrija, imunoglobulino E nustatymas). O kuo anksčiau tai bus padaryta, tuo greičiau vaikutis pasveiks.

Į gydytojo vaikų pulmonologo konsultaciją registruotis galite tel. 8 5 250 2000 arba internetu https://e.poliklinika.lt/. Reikalingas šeimos (vaikų ligų) gydytojo ar kito gydytojo specialisto siuntimas.

APIE VAIKŲ KRŪMINIŲ DANTŲ DENGIMĄ SILANTAIS

Svarbiausias silantavimo tikslas – užtikrinti, kad auganti karta turėtų kuo sveikesnius dantis. Kodėl naudinga dengti vaikų dantis silantais, pataria Odontologijos skyriaus vedėja Kristina Žiedas. 

Dantų silantai – tai dantų ėduonies profilaktikai skirtos hermetizavimo medžiagos. Silantavimo procedūros metu uždengiamos dantų vagelės ir įdubos, tuomet į jas nepakliūna bakterijos ir angliavandeniai, nes sudaromas mechaninis barjeras tarp danties emalio ir burnoje susidarančių rūgščių. Be to, silantuose esantis fluoras papildomai skatina emalio mineralizaciją. Tokių dantų kramtomasis paviršius tampa lygesnis, atsparesnis, lengviau išvalomas.

Krūminių dantų vagelių padengimas silantinėmis medžiagomis sumažina vaikų dantų ėduonies atsiradimą net iki 80–90 proc!

Kaip atliekama procedūra?

 • Danties paviršius nuvalomas, apdorojamas specialiais skysčiais ir padengiamas silantu.
 • Silantai sukietinami panaudojant specialią šviesą.
 • Procedūra trunka 10–15 min.
 • Neskausminga.

Kur kreiptis norint padengti vaiko krūminius dantis silantais?

 • Nemokama vaikų krūminių dantų silantavimo paslauga atliekama 6–14 metų vaikams, kurie yra prisirašę VšĮ Šeškinės poliklinikoje.
 • Registracija vaikų nemokamai dantų silantavimo procedūrai:

Poliklinikos Odontologijos skyriaus registratūroje, telefonu (8 5) 250 2000 arba www.e.poliklinika.lt

ŠLAPIMO PŪSLĖS UŽDEGIMŲ GYDYMAS INTRAVEZIKINĖMIS INSTILIACIJOMIS

Apie intravezikinių vaistų instiliacijų privalumus, gydant šlapimo pūslės uždegimus, pasakoja Šeškinės poliklinikos gydytojas urologas Martynas Manikas.

Vaistų instiliacijos į šlapimo pūslę taikomos esant šlapimo pūslės uždegiminiams procesams, kurie pažeidžia jos sienelę ir suardo natūralų apsauginį sluoksnį (GAG – glikosaminolikanų sluoksnis), apsaugantį šlapimo pūslės gleivinę nuo dirgiklių (bakterijų, medikamentų, kateterių). Vykstant patologiniams uždegiminiams procesams, nekontroliuojamai aktyvuojasi gleivinėje ir gilesniuose sluoksniuose esančios putliosios ląstelės – mastocitai, kurie išskiria medžiagas, ardančias GAG sluoksnį ir palaikančias uždegiminį procesą. Vystosi lėtinis šlapimo pūslės uždegimas (cistitas).

Lėtinio cistito gydymas sudėtingas ir kompleksinis. Dažniausiai gydoma įvairiais antibiotikais, kurių efektas neilgalaikis arba nepakankamas, liga vis atsinaujina, nes nevisiškai nuslopinamas infekcinis procesas.  

Gydant šias negalias, Lietuvoje taikomi medikamentai, sėkmingai vartojami Vakarų Europos šalyse. Per kateterį jie suleidžiami tiesiai į šlapimo pūslę, t. y. atliekamos vadinamosios šlapimo pūslės instiliacijos, arba intravezikinės instiliacijos.

Į šių vaistų sudėtį įeina hialurono rūgštis ir, nelygu, koks gamintojas, papildomos medžiagos (pvz., adelmidrolis). Hialurono rūgštis sudaro tirštą, klampią plėvelę, kuri apsaugo gleivinę nuo dirgiklių ir palaiko GAG dengiamąją funkciją. Adelmidrolis, t. y. aliamidų junginys, reguliuodamas putliųjų ląstelių (mastocitų) degranuliaciją ir didindamas endogeninių aliamidų (PEA) kiekį šlapimo pūslės sienelėje, mažina patologinius uždegiminius procesus ir stabdo gliukozaminoglikanų, taip pat ir hialurono rūgšties, tiek natūraliai esančios urotelyje, tiek instiliuotos, suardymą. Vaistų veikimas įrodytas moksliniais tyrimais.

Indikacijos:

 • šlapimo pūslės skausminis sindromas;
 • pasikartojantis bakterinis ar nebakterinis cistitas;
 • chemoterapijos sukeltas cistitas;
 • spindulinis cistitas;
 • hiperaktyvi šlapimo pūslė;
 • šlapimo pūslės gleivinės pažeidimas dėl traumos, ilgalaikės šlapimo pūslės kateterizacijos.

Šlapimo pūslės instiliacijos poveikis:

 • didėja šlapimo pūslės tūris;
 • silpsta mažojo dubens skausmas;
 • retėja šlapinimasis;
 • mąžta deginimas ir perštėjimas mažajame dubenyje.

Procedūra ir gydymo trukmė

Medikamentų instiliacija į šlapimo pūslę daroma kas 7 dienas. Kursas – 4–8 savaitės arba pagal gydytojo nurodymą, atsižvelgiant į medicinines indikacijas. Vėliau taikomas palaikomojo gydymo kursas (1 kartą per mėnesį, trukmė – iki pusės metų).

Instiliacijas atlieka kvalifikuotas medikas. Steriliomis sąlygomis per kateterį, įkištą į šlapimo pūslę, suleidžiami medikamentai, ir kateteris ištraukiamas. Pacientas, gulėdamas procedūrų kabinete, kas 5 min. vis verčiasi ant šono, po 1 val. ar vėliau pasišlapina. Procedūra baigta.

SVEIKI DANTYS – MISIJA ĮMANOMA

Klaidinga manyti, kad į odontologus reikia kreiptis tik tuomet, kai pradeda kamuoti dantų skausmas. Tuomet vizitas pas gydytoją būna, deja, jau pavėluotas, o gydymas reikalauja didelių laiko resursų ir gydytojo bei paties paciento pastangų.

Apie tai, kokios yra pagrindinės lėtinės infekcinės ligos – dantų ėduonies – priežastys ir kokie mūsų įpročiai padeda atitolinti, o gal ir visiškai išvengti vizito pas gydytoją odontologą, savo žiniomis ir patarimais dalijasi Šeškinės poliklinikos Odontologijos skyriaus vedėja Kristina Žiedas:

https://www.delfi.lt/seima/sveikata/medike-kviecia-pasirupinti-vaiku-dantimis-jei-laiku-atliksite-sia-procedura-dantys-isliks-sveiki-visa-likusi-gyvenima.d?id=88509525

MANKŠTOS PRATIMŲ KOMPLEKSAS GERESNEI SAVIJAUTAI

Dalijamės Šeškinės poliklinikoje dirbančios kineziterapeutės Eglės Vikertaitės pratimų programa, kurią atlikdami reguliariai jausitės lankstesni, turėsite daugiau energijos, sustiprinsite pilvo preso raumenis, sėdmenis ir nugaros raumenis, pagerės jūsų pusiausvyra ir koordinacija.

Atliekant šią programą 2–3 kartus per savaitę palaikysite savo fizinį aktyvumą. Programą gali atlikti įvairaus amžiaus suaugusieji ir vaikai, sportuojantys ir nesportuojantys, vyrai ir moterys.

Labiausiai ši mankšta bus naudinga sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, kurie neturi daug laiko kasdienėms treniruotėms sporto klube ar lankyti mankštas tokias kaip pilatesas, joga, kalanetika, bet nuolat jaučia nuovargį ir įtampą pečių juostoje ir juosmenyje.

Nuorodą į pratimus rasite čia

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!

BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.