Jauniems tėvams

Nėštumo laikotarpis – labai atsakingas metas moters gyvenime, o motinystė nėra savaime suprantama – jos reikia mokytis. Kad būsimieji tėvai įgautų žinių ir pasitikėjimo ramiai laukti į šį pasaulį ateinančio vaikučio, kviečiame lankyti paskaitas Šeškinės poliklinikoje.

Pas mus sužinosite, kaip palaikyti gerą nėščiosios ir kūdikio sveikatą, kaip pasiruošti gimdymui ir naujagimio laukimui, kokie gali ištikti žindymo iššūkiai ir kaip juos sėkmingai įveikti, skirsime dėmesio sveikam gyvenimo būdui ir fizinio aktyvumo naudai.

Viena iš Šeškinės poliklinikos Motinystės mokyklos lektorių sveikatos edukologė, „Mano šeimos akademijos“ įkūrėja Zita Norkūnienė edukacijos naudą ir tikslus apibūdina taip:

„Ką tik gimęs kūdikis – didelė atsakomybė, tačiau nėra ko nerimauti. Norėdami suteikti naujausių žinių apie kūdikio priežiūrą, mokome, kaip reikia tinkamai ir teisingai prižiūrėti naujagimį, parodome, kaip formuoti specialų kraitelį, patariame, kaip padėti naujagimiui prisitaikyti prie kintančios aplinkos, praktiškai parodome, kaip reikia tenkinti kasdieninius naujagimio poreikius. Daugybė tėvų mūsų paskaitose randa ramybę ir nusiraminimą – juk naują šeimos narį turime pasitikti visiškai pasirengę.“

Motinystės mokyklos paskaitos nemokamos ir skirtos Šeškinės poliklinikos pacientėms. Registruotis į paskaitas internetu galite čia:

https://e.poliklinika.lt/

Motinystės mokyklos paskaitų kalendorius 2024 m.

NĖŠTUMO PRIEŽIŪRA

Apsilankymai pas gydytoją nėštumo metu, kokie ir kodėl atliekami tyrimai, ar reikia skaičiuoti vaisiaus judesius, kaip palengvinti kai kuriuos negalavimus ir kitos profesionalų rekomendacijos.

Apsilankymų tvarka ir aliekami tyrimai

Nėštumo laikotarpiai, tinkamo gyvenimo būdo svarba

Nėštumas ir pirmieji vaiko priežiūros metai: kokios socialinės garantijos priklauso tėvams

Kaip išvengti užsikrėtimo toksoplazmoze

Nėščiosios mityba

Dantų priežiūra nėštumo metu

GIMDYMAS

Kada ir kaip pradėti ruoštis gimdymui, kada važiuoti į gimdymo namus, kaip nugalėti baimes ir kiti vertingi patarimai.

Kaip pasiruošti gimdymui ir jaustis saugiai

Sėkmingas gimdymas

NAUJAGIMIS NAMUOSE

Kaip namuose sukurti naujagimiui palankią aplinką, kokį kraitelį paruošti, kaip susitvarkyti su kasdienės higienos rutina, net kaip padėti kitiems šeimos nariams tinkamai sutikti naują gyventoją – visa tai ir dar daugiau iš medikų lūpų.

Naujagimio priežiūros ypatumai

Žindymo nauda

Moters emociniai pokyčiai tampant mama

SVEIKAS VAIKAS

Ekspertai pataria: kas lemia gerą vaiko fizinę ir psichinę sveikatą, kaip ugdyti vaiko savivertę ir puoselėti ryšį su tėvais, kokią įtaką vaiko raidai turi tinkamai parinkti žaidimai, kiek visų šeimos narių sveikata susijusi su šeimos gyvenimo atmosfera ir kasdieniais įpročiais.

Vaiko fizinės ir psichinės sveikatos pagrindai

Kūdikio ir vaiko mityba

Apie nelaimingus atsitikimus ir jų prevenciją

Kodėl reikia skiepyti vaikus

Vaikų dantų priežiūra

ŠEIMOS PLANAVIMAS

Natūralus šeimos planavimas, efektyvūs kontracepcijos ir barjeriniai metodai.

Šeimos planavimo būdai

BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.