Motinystės mokykla

Nėštumo laikotarpis – labai atsakingas metas moters gyvenime, o motinystė nėra savaime suprantama – jos reikia mokytis. Kad būsimieji tėvai įgautų žinių ir pasitikėjimo ramiai laukti į šį pasaulį ateinančio vaikučio, kviečiame lankyti Motinystės mokyklą Šeškinės poliklinikoje.

Gydytojų specialistų skaitomose paskaitose suteiksime žinių, reikalingų gerai nėščiosios sveikatai palaikyti, pasiruošti gimdymui ir naujagimio laukimui.  

Gydytojo akušerio ginekologo paskaitoje sužinosite apie pasirengimą gimdymui, artėjančio gimdymo požymius, apie galimas pasirinkti ligonines ir priėmimą į gimdymo skyrių. Aptarsime gimdymo laikotarpius, tinkamą gimdyvės elgesį, kvėpavimą, nuskausminimo galimybes, kūdikio tėvo vaidmenį gimdant. Supažindinsime su laikotarpiu po gimdymo ir jo ypatumais.

Sveikatos edukologės paskaitoje sužinosite, kaip užtikrinti sveiką naujagimio gyvenimo pradžią, kaip pasiruošti maitinti krūtimi, kokie maitinimo motinos pienu privalumai. Skirsime dėmesio laktacijos skatinimui, krūtų ir spenelių priežiūrai, dažniausioms žindymo problemoms.

Nėštumo metu labai svarbu ir fizinis aktyvumas. Fiziškai aktyviai nėščiajai daug lengviau prisitaikyti prie besikeičiančios laikysenos, didėjančio svorio, pakitusio raumenų tonuso bei nuotaikų svyravimų, o tai turi teigiamą poveikį ir vaisiaus vystymuisi. Mankšta rekomenduojama nuo 16 nėštumo savaitės. Šeškinės poliklinikoje šiuos užsiėmimus veda patyrusi kineziterapeutė Kristina Brazauskienė.

Šiuo metu dėl sudėtingos epideminės situacijos Motinystės mokyklos užsiėmimai Šeškinės poliklinikoje laikinai vyksta tik nuotoliniu būdu, o nėščiosioms svarbios informacijos rasite čia: