AKTUALU: NAUJA DANTŲ PROTEZAVIMO TVARKA

2020 12 29

2021 m. sausio 1 d. įsigalioja nauja dantų protezavimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) tvarka. Supažindiname su svarbiausiais pokyčiais.

• Nebelieka asmenų, laukiančių protezavimo paslaugų, eilės (galioja ir pensininkams, ir neįgaliesiems, ir vaikams, ir onkologiniams ligoniams). Teisę gauti dantų protezavimo paslaugas žmogus įgyja iškart, kai turinčios sutartį su Teritorine ligonių kasa (TLK) gydymo įstaigos gydytojas odontologas nustato kompensuojamojo dantų protezavimo pagrįstumą, tai patvirtinantį faktą suveda į elektroninę sveikatos paslaugų sistemą. Gydytojui odontologui išdavus teisę į kompensuojamąjį dantų protezavimą patvirtinantį informacinį pranešimą, dėl šių paslaugų gavimo asmuo iš karto gali kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą, turinčią sutartį su TLK.
  • Atsisakoma perteklinio dokumentacijos pildymo pacientams (prašymo įrašyti į laukiančiųjų sąrašą, kompensuoti paslaugų išlaidas, pranešimų iš TLK apie teisės įgijimą, priminimų). Visi duomenys bus tvarkomi elektroniniu būdu.
  • Pacientui nebereikės kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą dėl įrašymo į TLK eilę. Per konsultaciją užregistruoti pacientus TLK sąraše elektroniniu būdu galės gydytojai odontologai, dirbantys įstaigoje, su TLK sudariusioje sutartį dėl pirminės odontologinės sveikatos priežiūros. Jei pacientas pageidaus gauti šias paslaugas kitoje klinikoje, jam turės būti išrašomas siuntimas.
  • Kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas žmogus galės gauti tik gydymo įstaigoje, turinčioje sutartį su TLK dantų protezavimo paslaugoms teikti. Nelikus laukimo eilės, atitinkamai nebelieka galimybės pacientams gauti dantų protezavimo paslaugų bet kurioje odontologijos įstaigoje, išlaidas apmokėti savo lėšomis ir vėliau kreiptis į TLK dėl kompensacijos išmokėjimo.
  • Nebelieka poreikio ir galimybės pacientams atidėti paslaugų gavimo. Pacientui, neturėjusiam galimybės gauti dantų protezavimo paslaugų per 3 metus, po išbraukimo reikės pakartotinai atlikti registracijos procesą.

Kompensacijos dydžiai ir sąlygos nepasikeitė.