Naujienos

AKTUALU SERGANT COVID-19 LIGA

2022 02 23

Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu dėl koronaviruso infekcijos diagnozavimo, reikiamo gydymo paskyrimo ar nedarbingumo pažymėjimo į šeimos gydytoją dėl konsultacijos turi kreiptis patys pacientai, nes panaikintas reikalavimas šeimos gydytojui ar jo slaugytojui susisiekti su pacientu tą pačią dieną, kai į esveikata.lt gaunamas pranešimas apie paciento atlikto tyrimo dėl COVID-19 ligos teigiamą rezultatą. Be to, nebeliko prievolės šeimos gydytojams esveikata.lt sistemoje užregistruoti kiekvieno lengva ar vidutine COVID-19 ligos forma persirgusio paciento arba paciento, kuriam buvo diagnozuota besimptomė ligos forma, pasveikimo nuo šios ligos fakto.

Asmenys, sergantys lengva ar vidutine COVID-19 ligos forma, laikomi pasveikę, praėjus 10 dienų nuo simptomų pradžios. Tuo tarpu pacientams, kuriems diagnozuota besimptomė COVID-19 ligos forma, izoliacija nutraukiama po 7 dienų nuo teigiamo PGR tyrimo ar antigeno testo paėmimo dienos.

Į savo šeimos gydytoją tikslingai turi kreiptis tik tie COVID-19 liga susirgę gyventojai (gavę teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo rezultatą), kuriems medikų konsultacija ar pagalba būtina, taip pat jei reikalingas nedarbingumo pažymėjimas. Jei žmogus jaučiasi gerai, susisiekti su savo gydytoju nereikia, diagnozė užfiksuojama sistemoje bet kokiu atveju.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.