ANKSTYVA DIAGNOSTIKA – EFEKTYVIAUSIA KRŪTIES VĖŽIO PREVENCIJOS PRIEMONĖ

2021 10 13

Jau ne vieną dešimtmetį spalis yra skelbiamas krūties vėžio prevencijos mėnesiu. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, o moteris paskatinti labiau rūpintis savimi.

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Sėkmingas šios ligos gydymas tiesiogiai susijęs su ankstyva diagnostika. Ir čia labai svarbus kiekvienos moters dėmesys savo sveikatai.

Krūtų savityros metu galima aptikti gerybinių ar piktybinių pakitimų krūtyse. Krūtų savityra neatstoja mamografijos tyrimo ar gydytojo apžiūros, tačiau tai gali padėti aptikti darinius, kuriuos reikia gydyti.

Šeškinės poliklinikos medikai rekomenduoja pačioms moterims apsižiūrėti krūtis kartą per mėnesį tą pačią dieną, geriausia po menstruacijų (jei jų nebėra – bet kurią dieną), kai krūtys būna neskausmingos ir minkštos. Pastebėjus įtartinų pokyčių, būtina registruotis į šeimos gydytojo ar gydytojo akušerio ginekologo konsultaciją.

Taip pat primename apie poliklinikoje 50–69 metų (imtinai) moterims vykdomą atrankinės mamografinės patikros programą, skirtą krūties vėžio prevencijai. Šio amžiaus pacientėms kartą per 2 metus nemokamai atliekamas mamografinis tyrimas leidžia aptikti naviką dar ankstyvos stadijos, kai jis neapčiuopiamas ir nesukelia jokių simptomų. O 90 proc. moterų, kurioms nustatomas ankstyvos stadijos krūties vėžys, yra sėkmingai išgydomos.

Išsamiau apie krūtų mamografinį tyrimą:

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!