ANTIBIOTIKAI NEGYDO SLOGOS IR PERŠALIMO

2022 11 24

Minint Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę, Šeškinės poliklinikos gydytojai dar kartą atkreipia dėmesį į atsakingą šių vaistinių preparatų vartojimą. Ir perspėja: antibiotikus netinkamai vartojant didėja bakterijų atsparumas.

Antimikrobinis atsparumas – tai natūralus biologinis reiškinys, kai mikroorganizmai prisitaiko prie juos veikiančių antimikrobinių vaistų poveikio ir taip sumažėja arba išnyksta antibiotikų efektyvus poveikis gydant infekcines ligas.

Kuo daugiau mikroorganizmai „treniruojasi“ kontaktuodami su antibiotikais, tuo stipresni jų atžvilgiu tampa, ir gydymas gali būti nebeveiksmingas.

Kad antibiotikų efektyvumas būtų išsaugotas kuo ilgiau, mes galime:

• neužsiimti savigyda: vartoti tik gydytojų paskirtus antibiotikus;
  • visada suvartoti visus paskirtus antibiotikus, pasijutus geriau nenutraukti jų vartojimo;
  • nevartoti antibiotikų, kurie liko nuo ankstesnio gydymo;
  • nesidalyti antibiotikais su kitais žmonėmis, nemesti antibiotikų į buitines atliekas;
  • reguliariai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiaisiais;
  • jei įmanoma išvengti infekcijų pasiskiepijus – laiku pasiskiepyti.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, vien 2019 m. apie 5 mln. mirčių pasaulyje buvo susiję su atspariomis bakterijomis. Palyginkime: nuo koronaviruso infekcijos pasaulyje mirė beveik 7 mln. žmonių.

Kviečiame Šeškinės poliklinikos pacientus pasitikrinti savo žinias apie antibiotikus ir antimikrobinį atsparumą užpildant klausimyną: https://forms.gle/P3LAK78pPgg64bbSA.

Iš viso galima surinkti 15 taškų, teisingai atsakius į pirmus 15 klausimų. Teisingi atsakymai bus paskelbti iki lapkričio 30 d. Klausimyną prašome užpildyti iki lapkričio 25-osios.