Naujienos

APIE IZOLIACIJĄ INFORMUOS SMS ŽINUTĖMIS

2020 10 29

Fiksuojant svarų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų augimą, kartu auga ir kontaktavusių su užsikrėtusiaisiais asmenų skaičius.

Siekiant šiuos žmones kuo operatyviau informuoti, kaip jiems elgtis, kiek laiko izoliuotis, nuo šiandien Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) sąlytį turėjusiems asmenims siunčia trumpąsias žinutes.  

Tai reiškia, kad nuo šiol žmonės, turėję didelės rizikos kontaktą, nebesulauks specialistų skambučio. Vietoje jo – gaus SMS žinutę, kurioje bus nurodyta, iki kada žmogui privalu izoliuotis, taip pat kaip galima izoliaciją sutrumpinti. 

Be to, SMS žinutėje žmonės, turėję didelės rizikos sąlytį, taip pat ras ir nuorodą į anketą, kurią užpildydami pateiks svarbių duomenų specialistams. Žmogus anketoje turės nurodyti, ar jam izoliacijos laikotarpiui reikalingas nedarbingumas, ar sutinka atlikti tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir ar turi tinkamas sąlygas izoliuotis. 

Šios trumposios žinutės bus siunčiamos iš NVSC, tad siuntėjo laukelyje žmonės ir matys ne numerį, o trumpinį – NVSC.

Svarbu: tokią trumpąją žinutę iš NVSC gaus asmenys, jei juos kaip didelės rizikos sąlytį turėjusiuosius epidemiologinių tyrimų metu nurodys žmonės, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. Tie, kurie patys įtaria, jog galimai turėjo sąlytį, turi pildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir laukti specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą, skambučio.

Parengta pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.