Naujienos

APIE NĖŠTUMĄ, GIMDYMĄ IR NAUJAGIMIO PRIEŽIŪRĄ

2022 05 25

Praėjusią savaitę Šeškinės poliklinikoje įvyko 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamo projekto „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio sukūrimas“ viešinimo konferencija.

Projektą pristatė bei nėščiųjų, gimdyvių ir pagimdžiusių moterų sveikatos priežiūros tikslus, reikalavimus ir lūkesčius aptarė projekto vadovė, Šeškinės poliklinikos gydytoja akušerė ginekologė Vilma Vasjanova. Gydytoja pasidžiaugė, kad į viešinimo konferenciją sugužėjo toks gausus būrys būsimųjų mamyčių, kad kai kurios jų atėjo net su vyrais ar gyvenimo partneriais. Tai, anot V. Vasjanovos, leidžia tikėtis sėkmės ir tęstinumo, nes projektas kaip tik ir orientuotas į jaunas arba vyresnio amžiaus pirmąjį nėštumą išgyvenančias moteris, kurioms trūksta patirties ir reikia pagalbos suformuojant specifinius vaiko laukimo, o vėliau ir auginimo įgūdžius. O tam itin reikalingas ir šeimos narių pozityvus nusiteikimas bei pagalba.

Šeškinės poliklinikos bendrosios praktikos slaugytoja, šeimų lankymo specialistė Simona Jurgaitytė trumpai apžvelgė projekto viziją ir galimybes, šeimų lankymo specialisto atsakomybę ir darbo modelį.

Į pozityvią informacinę pagalbą buvo orientuotos ir dvi kvalifikuotų lektorių paskaitos.

Akušerė, tėvystės mokyklos „Gandro lizdas“ įkūrėja, jau dešimtmetį konsultuojanti būsimus ir esamus tėvus, Ieva Girdvainienė konferencijos dalyvėms papasakojo apie nėštumą, jo eigą ir gimdymą, patarė, kaip jaustis saugiai ir sveikai laukiantis kūdikio. Vienas iš vertingų nemažą patirtį turinčios akušerės patarimų – nebijoti kreiptis pagalbos pirmiausia į medikus, akušerius, o ne ieškoti atsakymų bekraštėse interneto platybėse ar tarp draugių. Kiekvienas nėštumas ir gimdymas juk yra unikalūs, kaip savita yra ir kiekvienos šeimos istorija.

Itin didelio konferencijos dalyvių susidomėjimo sulaukė „Mano šeimos akademijos“ įkūrėjos sveikatos edukologės, gydytojos Zitos Norkūnienės, jau ne vieną dešimtmetį rengiančios teorinius ir praktinius užsiėmimus būsimoms mamoms, paskaita „Naujagimis namuose: kaip sėkmingai žindyti, rūpintis kūdikio sveikata, pastebėti negalavimus, lavinti“ bei patraukliai pateikta vaizdinė informacija.

Kad paskaitos naudingos ir įdomios, akivaizdžiai rodė konferencijos dalyvių susidomėjimas aptariamomis temomis. Viso renginio naudą ir informatyvumą pabrėžė ir Lietuvos akušerių sąjungos prezidentė Ilona Joneliūnienė, labai lauktos viešnios teisėmis dalyvavusi konferencijoje. Paminėtina ir tai, kad būsimosios mamos lektorių įdėmiai klausė, kilus klausimams, nesidrovėjo klausti. Tad diskusijos nesiliovė nė per kavos pertrauką.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.