Naujienos

APIE PROJEKTĄ – IŠ ŠEIMŲ LANKYMO SPECIALISTŲ LŪPŲ

2023 03 21

Šeškinės poliklinikoje jau antrus metus vykdomas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamas projektas „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimas“. Personalizuota pagalba namuose teikiama 25 šeimoms.

Paprašyta pasidalyti darbo su šeimomis patirtimi poliklinikos bendrosios praktikos slaugytoja, šeimų lankymo specialistė Simona Jurgaitytė papasakojo, kad šiuo metu jauniausiam projekto dalyviui yra 7 mėn., vyriausiam – 11 mėn. Taigi ir džiaugsmų, ir rūpesčių šeimoms netrūksta. Susitikus su mažylių tėvais aptariami ne tik dažniausi sunkumai bei pozityvi kitų šeimos narių pagalba, bet ir ką naujo kūdikis išmoko, stebima jo raida, svoris, ūgis, vertinamas namų saugumas ir kt. O patarimų tėveliai dažniausiai nori dėl kūdikio primaitinimo, miego režimo ar kasdienio lavinimo.

S. Jurgaitytė pasidžiaugė smagiu ir informatyviu projekto nuotoliniu pristatymu  kolegoms iš Olandijos jaunimo sveikatos inovacijų ir žinių centro „Nederlands Centrum Jeugdgezondheid“ bei Anglijos „FNP Suffolk“.

Viena iš programų, kurias įgyvendina olandai, yra „VoorZorg“ - intensyvi vizitų namuose programa, skirta labai pažeidžiamoms nėščiosioms, kasdienybėje susiduriančioms su daugybe problemų. Anglijos Safolko grafystėje vykdoma Šeimos slaugytojų partnerystės programa orientuota į pirmą kartą vaikelio besilaukiančias moteris bei šeimas. Prie tėvų švietimo prisideda ir vaikelio laukimą išgyvenančioms šeimoms užsienio kolegų sukurta instagramo paskyra „NFPbabies“, kurioje skelbiama informacija apie kūdikių priežiūrą ir auginimą iki 2 metų.

Pasak šeimų lankymo specialistės, nuotolinio susitikimo metu aptarta projektų kasdienybė ir vizitų temos, pareigybių pasiskirstymas bei šeimų įsitraukimas. Paaiškėjo, kad programų įgyvendinimas visose šalyse vyksta panašiai, kaip ir Lietuvoje.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.