Naujienos

AR REIKIA SKIEPYTIS NUO GRIPO, JEI DĖVIU KAUKĘ IR LAIKAUSI FIZINIO ATSTUMO NUO KITŲ ŽMONIŲ?

2022 01 24

Gydytojai ir epidemiologai vienbalsiai sako: TAIP.

Tinkamai dėvima vienkartinė medicininė kaukė (kai uždengta nosis ir burna), įskaitant rankų higieną prieš užsidedant kaukę ir ją nusiėmus, bei fizinis atstumas nuo kitų asmenų gali apsaugoti mus ir šalia esančius žmones nuo kvėpavimo takų infekcijas sukeliančių virusų, tokių kaip gripas, COVID-19 liga ir kt. Tačiau vien tik šių priemonių nepakanka. Efektyviausias būdas sumažinti gripo ir sunkių jo komplikacijų bei mirties riziką – pasiskiepyti.

Vakcinos nuo gripo privalumai

 • Pati efektyviausia profilaktikos priemonė, rekomenduojama daugumai žmonių, ypač rizikos grupių asmenims:
  • 65 m. ir vyresniems asmenims,
  • asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, nepriklausomai nuo amžiaus,
  • asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose,
  • nėščiosioms,
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.
  • Rizikos grupių asmenims vakcina nemokama ir lengvai prieinama.
  • Sumažina riziką susirgti sunkia ligos forma ir išvengti komplikacijų ar mirties.
  • Sumažina hospitalizacijos dėl gripo riziką.

Šiuo metu tinkamas laikas skiepytis

Paprastai gripo sezonas piką pasiekia sausio–vasario mėnesiais, tačiau viruso aktyvumas gali tęstis ir gegužę. Kad organizme susidarytų pakankamas antikūnų titras, reikalingas maždaug dviejų savaičių laikotarpis.

Šeškinės poliklinikoje žmonės turi galimybę vieno vizito metu pasiskiepyti ne tik nuo gripo, bet ir nuo COVID-19 ligos (taip pat ir atėjus į polikliniką stiprinamosios dozės), skiepijant į skirtingas kūno vietas.

Žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, 65 metų ir vyresni senjorai, nėščiosios bei visi rizikos grupėms priklausantys asmenys (nepaisant amžiaus) Šeškinės poliklinikoje nuo gripo skiepijami nemokamai saugia ir efektyvia keturvalente vakcina „Influvac Tetra“. Užsiregistruoti galima tel. 8 5 250 2000, kreipiantis į registratūrą ar savo šeimos gydytoją.

Visi kiti savo sveikatai neabejingi žmonės gali rinktis mokamus skiepus nuo gripo. Skiepo keturvalente vakcina „Fluarix Tetra“ kaina – 12,80 euro. Registruotis patogiausia internetu https://e.poliklinika.lt/ arba tel. 8 5 250 2000. Šeimos (vaikų ligų) gydytojo siuntimas nereikalingas.

Primename, kad pasiskiepijus nuo gripo apsauga išlieka visą sezoną.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.