ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA

2021 01 13

Šiandien – Laisvės gynėjų diena. Prieš 30 metų mūsų tauta pakluso svajonei gyventi laisvėje ir tą savo svajonę ryžtingai apgynė.

Ir nors laisvės kova neapsiėjo be aukų, jų dėka Lietuvoje jau užauginome kartą, kuri apie kruvinuosius to meto įvykius žino tik iš archyvų arba tėvų ar senelių pasakojimų. Įvykiai tolsta, pasimiršta detalės, nepriklausomybės sąlygomis gyvenantiems mūsų vaikams laisvė jau atrodo tarsi savaime suprantama. Būtent todėl šią dieną tokia svarbi tautos atmintis – atmintis, liudijanti istoriją.

Šiandien Šeškinės poliklinikos bendruomenė prisidėjo prie iniciatyvos pagerbti Lietuvos laisvės gynėjų atminimą. Ankstyvą rytmetį poliklinikos languose sužibo simbolinės vienybės bei atminimo žvakutės.

Šios žvakutės – tai tarsi mažos liepsnelės laužų, kurie degė Vilniaus gatvėse 1991-ųjų sausį. Jos priminė mums, kokie stiprūs ir susitelkę galime būti, kaip gebame svajoti ir svajonių  siekti, kokie turime būti laimingi ir dėkingi gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje. Laisvė – trapi, bet mes mokame ją branginti.