Naujienos

ATNAUJINTAS PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS, ESAMA IZOLIACIJOS IŠIMČIŲ

2020 09 29

Labiausiai koronaviruso paveiktų šalių sąrašą papildė Estija, Lenkija, Vokietija, Islandija ir San Marinas. Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per jas keliavusiems žmonėms yra privaloma izoliuotis, tačiau Lenkijai ir Estijai numatytos išimtys.

Iš labiausiai paveiktų šalių sąrašo išbrauktas Kazachstanas ir Saudo Arabija, o Estijai ir Lenkijai numatytos išimtys ir 14 dienų izoliacija nebus taikoma:

  • Lenkijos ir Estijos piliečiams bei teisėtai ten gyvenantiems žmonėms, grįžusiems ar atvykusiems darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.
  • asmenims, iš koronaviruso nepaveiktos šalies tranzitu grįžtantiems ar atvykstantiems per Lenkiją, kai Lenkijoje sustojama tik dėl būtinųjų reikmių, pavyzdžiui, pasipildyti degalų ar užtikrinti higienos poreikių.
  • *pareigūnams, vykdantiems ekstradicijos, asmenų perdavimo ar perėmimo užduotis.

Pažymėtina, kad žmonėmis, turėjusiais sąlytį, laikomi grįžusieji ar atvykusieji iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, arba keliavusieji per paveiktas šalis. Jiems yra privaloma izoliacija. Tačiau izoliacija neprivaloma, kai žmonės keliauja oro transportu, neišeidami iš oro uosto tranzito zonos, arba keliauja iš koronaviruso infekcijos nepaveiktos šalies tranzitu per Lenkiją, kai joje sustojama tik dėl būtinųjų reikmių.

Primename, kad kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas turi užsiregistruoti  Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.   

Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC.

Visą koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą rasite čia

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją