Naujienos

ATNAUJINTAS PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS, GRIEŽTĖJA ATVYKUSIŲJŲ KONTROLĖ

2020 08 18

Vyriausybė paskelbė atnaujintą labiausiai koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) paveiktų šalių sąrašą, kuris įsigalioja nuo rugpjūčio 18 dienos. Paveiktomis laikomos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per pastarąsias 14 dienų viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Dėl pablogėjusios epidemiologinės situacijos į paveiktų valstybių sąrašą įtrauktos Danija, Airija, Graikija, Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė, Nepalas.

Pažymėtina, kad asmenimis, turėjusiais sąlytį, laikomi asmenys, grįžę ar atvykę iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, arba keliavę per paveiktas šalis. Tai negalioja, kai žmonės keliauja oro transportu, neišeidami iš oro uosto tranzito zonos, arba keliauja iš koronaviruso infekcijos nepaveiktos šalies tranzitu per Lenkiją, kai Lenkijoje sustojama tik dėl būtinųjų reikmių – pasipildyti degalų, patenkinti higienos poreikių.

Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per paveiktas šalis keliavusiems, išskyrus numatytas išimtis, asmenims yra privaloma izoliuotis. 

Be to, jeigu žmogus keliavo oro ar jūrų transportu, oro ar jūrų uoste jis privalo užpildyti ir pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams registracijos centre patvirtinimą arba užpildytą popierinę anketą. O jeigu žmogus keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento užsiregistruoti NVSC.

Užsieniečiai, atvykę iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, jei valstybėje, iš kurios atvyko arba per kurią keliavo, sergamumas per pastarąsias 14 kalendorinių dienų viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą bei gautą neigiamą atsakymą.

Lietuvos piliečiai ir Lietuvoje teisėtai gyvenantys asmenys, atvykę iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, jei valstybėje, iš kurios atvyko arba per kurią keliavo, sergamumas per pastarąsias 14 kalendorinių dienų viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš atvykstant į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą arba per 24 valandas nuo atvykimo į Lietuvą kreiptis į Karštąją liniją 1808 arba kitą koronaviruso infekcijos tyrimus atliekančią įstaigą.

Galiojantį koronavirusinės infekcijos paveiktų šalių sąrašą rasite http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/atnaujintas-paveiktu-saliu-sarasas-griezteja-atvykusiuju-kontrole

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją