Naujienos

COVID-19 LIGOS VALDYMAS ATŠAUKUS EKSTREMALIĄJĄ SITUACIJĄ

2022 04 29

Nuo gegužės 1 d. atšaukus ekstremaliąją situaciją, COVID-19 liga nebus laikoma ypač pavojinga infekcija, o perkelta į pavojingų užkrečiamųjų ligų sąrašą.

Jos valdymas įtraukiamas į į gripo ir kitų ūmių virusinių kvėpavimo takų ligų valdymo sistemą.

TESTAVIMO TVARKA

Testavimas dėl koronaviruso bus organizuojamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, tiriami tik simptomų turintys asmenys ir tik su gydytojo siuntimu. Patys pacientai registruotis nemokamam tyrimui negalės.

Pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose atliekamas greitasis SARS-CoV-2 antigeno testas; antrines arba tretines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose – greitasis SARS-CoV-2 antigeno testas arba PGR tyrimas.

Nebelieka reikalavimo atlikti COVID-19 tyrimą prieš hospitalizaciją

VAKCINACIJA

Pirminė vakcinacijos schema ir toliau rekomenduojama vyresniems nei 5 m. asmenims, stiprinamoji dozė – nuo 12 m.

Registracija vakcinacijai vyks:

  • registruojantis internetu www.koronastop.lt (nebeliks galimybės registruotis skambinant karštąja koronaviruso linija 1808);
  • kreipusis tiesiogiai į sveikatos priežiūros įstaigą.

IZOLIAVIMAS

Privalomas izoliavimas ligoniams nebebus taikomas. Gydytojo sprendimu pacientas bus laikomas pasveikusiu, jei 24 val. nebekarščiuos ir susilpnės kiti simptomai. Iki pasveikimo simptomus turintiems asmenims nerekomenduojama vykti į darbą, ugdymo įstaigą, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas.

Sąlytį turėjusių asmenų ir keliautojų izoliavimas nebus organizuojamas, nebent būtų pritaikytos atskiros priemonės plintant naujai pavojingai SARS-CoV-2 viruso atmainai.

SVARBU:

Medicinos įstaigose būtinybė pacientams ir personalui dėvėti kaukes nustatoma įstaigos vadovo sprendimu, lankant ligonius stacionare – lankytojai tik su kaukėmis.

Atsisakant privalomo kaukių dėvėjimo visiems pacientams ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos higienos normoje HN 47-1:2020 nustatytomis standartinėmis ir papildomomis izoliavimo priemonėmis, kurios skirtos per orą plintančioms infekcijoms valdyti, Šeškinės poliklinikoje reikalavimas dėvėti veido kaukes bus taikomas pacientams, sergantiems ar įtariamiems, kad serga, per orą plintančia infekcija. Darbuotojai, teikdami paslaugas tokiems pacientams, taip pat privalės būti su veido apsaugos priemonėmis.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.