Naujienos

DAR KARTĄ APIE VAIKŲ PROFILAKTINĘ SVEIKATOS PATIKRĄ

2023 08 04

Vasara persirito į antrą pusę, ir dalis nepilnamečių vaikų turinčių tėvų ėmė rūpintis Mokinio sveikatos pažymėjimais - „pažymomis prieš mokyklą“. Atsirado ir nusivylusių, kad negali užsiregistruoti pas gydytojus „čia ir dabar“.

Bendrojo ugdymo įstaigas lanko kas penktas šalies gyventojas. Tai verčia dar kartą sugrįžti prie šios temos ir tėvams priminti: profilaktinė patikra yra ne PRIEŠ mokyklą ar darželį, tai KASMETINĖ patikra, kurią galima ir REIKIA atlikti kartą per kalendorinius metus, o ne būtinai rugpjūtį ar rugsėjį!

Psichologai pastebi, kad vasaros pabaiga bei rudens pradžia ir taip susijusi su padidėjusiu stresu. Ir tėvams, ir jų vaikams. Tenka prisitaikyti prie naujo dienos ritmo, intensyviai kibti į darbus ar į mokslus, neretai mokytis naujų įgūdžių ar įsilieti į naują kolektyvą. Taigi neapsikrauti papildomais rūpesčiais dėl profilaktinės sveikatos patikros – prasminga siekiamybė.

Žinoma, daugeliui tėvų kelia nerimą faktas, kad vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienus metus. Ir kad atlikus profilaktinę sveikatos patikrą, pvz., kovo mėnesį, pažymėjimas galios iki kito kovo. Čia turime priminti: apsilankius pas gydytoją anksčiau, sveikatos pažyma bus atnaujinta, o gydytojas turės galimybę laiku pastebėti vaiko sveikatos sutrikimus, jeigu tokių yra. Ypač pas vaikų gydytojus odontologus profilaktiškai rekomenduojama pasirodyti kas pusę metų.

Profilaktinė patikra leidžia gydytojams įvertinti vaiko sveikatą ir raidą:

  • nustatyti, ar vaiko augimas ir vystymasis atitinka normas;
  • laiku aptikti sveikatos sutrikimus ir juos koreguoti, net ir pasitelkus gydytojų specialistų (kardiologo, neurologo, oftalmologo) rekomendacijas;
  • išvengti lėtinių ligų ar kuo anksčiau jas pradėti gydyti;
  • rekomenduoti vaiko būklę atitinkančią fizinio lavinimo grupę ar popamokinę veiklą;
  • laiku imtis paprasčiausių profilaktinių priemonių – tinkamos burnos higienos, sveikos mitybos ar didesnio fizinio aktyvumo.

Taigi gera vaiko savijauta ir tinkamas vystymasis turi būti tėvų prioritetas. O profilaktinė sveikatos patikra – ne dėl „varnelės“ sveikatos pažymėjime.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.