DAUGĖJA SERGANČIŲJŲ GRIPU IR VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS

2024 01 31

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis (NVSC), Lietuvoje sausio 22–28 d. sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga rodiklis padidėjo ir siekė 1609,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Sergančiųjų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 liga – sumažėjo.

Sergamumas gripu intensyvėja, todėl ir toliau svarbu kruopščiai laikytis higienos taisyklių: laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle; plauti rankas, jei nėra galimybės nusiplauti – jas dezinfekuoti; vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas. Pajutus į peršalimą panašius simptomus, rekomenduojama likti namuose ir kreiptis į savo šeimos gydytoją, slaugant sergantį asmenį ar lankantis žmonių susibūrimo vietose, kur negalima išlaikyti saugaus atstumo, – dėvėti medicinines kaukes. Tai ypač aktualu susiruošus į sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigas.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyti 135 žmonės: 85 vaikai (0–17 m.), 8 asmenys, priklausantys 18–64 m. amžiaus grupei, ir 42 vyresni nei 65 m. asmenys. Intensyviosios terapijos skyriuose buvo gydomi 8 asmenys, iš jų 3 vaikai.

Užregistruoti dar du mirties nuo gripo atvejai. Žmonės priklausė 40–49 m. ir 70–79 m. amžiaus grupei, nebuvo skiepyti nuo sezoninio gripo. Šį gripo sezoną iš viso užregistruoti jau 8 mirties nuo šios ligos atvejai.

Parengta pagal NVSC informaciją