Naujienos

DĖL SPECIALIŲJŲ POREIKIŲ VERTINIMO

2022 07 11

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) primena, kad dėl specialiųjų poreikių vertinimo pensinio amžiaus asmenims į NDNT vykti nebūtina, nes tarnyba jų savarankiškumo klausimyno nepildo.
 
Žmogaus prašymą nustatyti specialiuosius poreikius (kartu su asmens dokumento kopija ir 3 x 4 cm nuotrauka) NDNT galima atsiųsti paštu, jį atnešti gali artimieji ar kiti atstovai. Dėl klausimyno užpildymo su senjoru susisieks savivaldybės paskirtas socialinis darbuotojas – taigi pačiam žmogui papildomai niekur kreiptis nereikia. Užpildęs klausimyną, socialinis darbuotojas NDNT jį  pateikia pats. 
 
Atlikę specialiųjų poreikių vertinimą, NDNT darbuotojai jį išsiunčia paštu.
 
Jei pensinio amžiaus asmuo dėl sveikatos būklės pats negali užpildyti prašymo ir jo pasirašyti, jį užpildyti ir pasirašyti gali jo atstovai. Jais laikomi sutuoktinis, pilnamečiai vaikai, globėjas (rūpintojas), įgaliotas atstovas, tam žmogui atstovaujantis gyvenamosios vietos savivaldybės socialinis darbuotojas arba socialinės globos įstaigos, kurioje žmogus gyvena, socialinis darbuotojas.
 
Parengta pagal NDNT informaciją

BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.