DĖL SUTRIKUSIOS E.SVEIKATOS VEIKLOS TRUMPAM GRĮŽTAMA PRIE POPIERINIŲ RECEPTŲ

2020 07 21

Po pirmadienio vakaro liūties sukeltų padarinių dauguma Registrų centro tvarkomų registrų ir informacinių sistemų šiandien jau veikia, tačiau vis dar stringa e. sveikatos sistemos veikla.

Vadinasi,  nėra galimybės tvarkyti sveikatos duomenų e. sveikatos sistemoje, išrašyti elektroninių receptų, išduoti vaistų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių pagal elektroninius receptus.

Kol bus pašalinti minėtieji sutrikimai, numatoma trumpam grįžti prie popierinių receptų ar skubiu atveju sudaryti galimybę vaistinėse įsigyti mažą kiekį reikiamo vaisto.

Jei pacientai gali palaukti, jų prašoma atvykti įsigyti ar atsiimti vaistų kitą dieną.

Jei vaistų žmogui reikia skubiai ir galimybės palaukti kitos dienos nėra, jis gali kreiptis į gydytoją, kad būtų išrašytas popierinis receptas. Jei pacientas neturi kompensuojamųjų vaistų paso, kompensuojamiesiems vaistams ar medicinos pagalbos priemonėms paskirti gali būti naudojamas išimties atvejams skirtas recepto blankas.

Atkreipiame dėmesį, kad jei pacientui preliminariai priklauso priemokos dengimo lengvata (75+ metų ar esant mažoms pajamoms), priemoką sumokėjęs vaistinėje jis vėliau turės teisę kreiptis į teritorinę ligonių kasą dėl sumokėtos priemokos kompensacijos.

Tuo atveju, jei pacientui skubiai reikia vaistų, o išrašyti popierinio recepto nėra galimybės, vaistininkai gali pasiūlyti nedidelį kiekį jam paskirto receptinio vaisto įsigyti be recepto. Jei nėra galimybės įsitikinti, kad receptinis vaistas paciento buvo vartotas anksčiau, vaistininkai gali susisiekti su pacientą gydančiu gydytoju ir paprašyti patvirtinti, kad vaistas tikrai yra paskirtas.

Primename, kad per pirmadienio vakarą sostinę užklupusią smarkią liūtį vanduo prasiskverbė į V. Kudirkos gatvėje esančias Registrų centro patalpas. Dėl to sutriko čia esančių serverių veikla ir laikinai neveikė įmonės tvarkomi registrai bei informacinės sistemos. Registrų centro komanda visą naktį šalino liūties padarinius – daugumos registrų ir informacinių sistemų veiklą pavyko atgaivinti.