Naujienos

EFEKTYVIAUSIA KRŪTIES VĖŽIO PREVENCIJOS PRIEMONĖ – ANKSTYVA PATIKRA

2022 10 20

Jau ne vieną dešimtmetį spalis yra skelbiamas krūties vėžio prevencijos mėnesiu. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, o moteris paskatinti labiau rūpintis savimi.

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Sėkmingas šios ligos gydymas tiesiogiai susijęs su ankstyva diagnostika. Statistikos duomenimis, net 90 proc. moterų, kurioms nustatomas ankstyvos stadijos krūties vėžys, yra sėkmingai išgydomos. Būtent todėl toks svarbus kiekvienos moters dėmesys savo sveikatai.

Krūtų savityros metu jose galima aptikti gerybinių ar piktybinių pakitimų. Krūtų savityra neatstoja mamografijos tyrimo ar gydytojo apžiūros, tačiau tai gali padėti aptikti darinius, kuriuos reikia gydyti.

Šeškinės poliklinikos medikai rekomenduoja pačioms moterims apsižiūrėti krūtis kartą per mėnesį tą pačią dieną, geriausia po menstruacijų (jei jų nebėra – bet kurią dieną), kai krūtys būna neskausmingos ir minkštos. Pastebėjus įtartinų pokyčių, būtina nedelsiant registruotis į šeimos gydytojo ar gydytojo akušerio ginekologo konsultaciją.

Taip pat primename, kad krūties vėžio prevencijai poliklinika vykdo atrankinės mamografinės patikros programą. Pagal ją 50–69 metų (imtinai) pacientėms kartą per 2 metus nemokamai atliekamas mamografinis tyrimas, kuris leidžia aptikti naviką dar ankstyvos stadijos, kai jis neapčiuopiamas ir nesukelia jokių simptomų. Mamogramas vertina du nepriklausomi radiologai, kad nebūtų pražiūrėta nė viena galima patologija ar įtartinas darinys.

Registruotis mamografijos tyrimui Šeškinės poliklinikoje patogiausia internetu: https://e.poliklinika.lt/ (REGISTRACIJA / MAMOGRAFINIS TYRIMAS) arba tel. 8 5 250 2000. Būtina turėti gydytojo siuntimą.

Iškilus klausimų dėl šios ar visų kitų prevencinių programų maloniai kviečiame rašyti elektroninį laišką: prevencines@poliklinika.lt.

PRIMENAME: lankantis Šeškinės poliklinikoje būtina dėvėti medicininę kaukę.


BDAR
Close

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą, statistikos tikslais rinkti informaciją apie naudojimąsi svetaine. 
Jei sutinkate, kad statistikos tikslais būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus“.