Naujienos

ERKĖS LABAI AKTYVIOS – BŪKIME BUDRŪS

2020 07 07

Norime priminti Šeškinės poliklinikos bendruomenei, kad šiemet erkės labai aktyvios ir gyvybingos gali išlikti iki pat lapkričio mėnesio.

Apie būtinybę kalbėti šia tema liudija statistika. Mūsų šalyje erkių platinamomis ligomis susergama kelis kartus dažniau nei kitose Europos valstybėse. Vien 2019 m. Lietuvoje buvo užregistruota 711 susirgimų erkiniu encefalitu atvejų, 6 žmonės mirė. Vis dėlto lyginant šių metų pirmųjų penkių mėnesių preliminarius duomenis su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu matyti, kad šiemet sergančiųjų daugiau. 2019 m.  sausio–gegužės mėnesiais užregistruoti 33 erkinio encefalito atvejai ir 245 Laimo ligos atvejai, o šiais metais erkinio encefalito atvejų užregistruota jau per 50, o Laimo ligos – per 300 atvejų.

Vienintelė efektyvi apsaugos nuo erkinio encefalito priemonė yra skiepai.

Šeškinės poliklinikoje nuo erkinio encefalito skiepijama vakcina „TicoVac“. Kad susidarytų ilgalaikis imunitetas reikalingos 3 vakcinos dozės. Pirmoji ir antroji dozės suleidžiamos 1–3 mėnesių intervalu. Trečioji dozė turi būti skirta praėjus nuo 5 iki 12 mėnesių po antrosios dozės suleidimo. Trečioji dozė užbaigia pagrindinio skiepijimo kursą. Suleidus trečiąją dozę susidaro imunitetas, kurio pakanka ne mažiau kaip trejiems metams.

Viena vakcinos dozė suaugusiesiems kainuoja 21,20 euro, vaikams – 20,40 euro. Tik primename, kad norint pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, kaip ir nuo bet kurios kitos infekcijos, reikalingas šeimos (vaikų ligų) gydytojo siuntimas. Todėl iš pražių prašome registruotis tel. 8 5 250 2000 arba internetu https://e.poliklinika.lt į nuotolinę šeimos (vaikų ligų) gydytojo konsultaciją.

Norintiesiems plačiau susipažinti su erkių platinamų ligų prevencijos galimybėmis, siūlome pasižiūrėti Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro animuotą vaizdo siužetą.

Filmuką rasite paspaudę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=lu79BBz-IXE