GALIMYBIŲ PASAS IŠDUODAMAS IR TURINTIESIEMS PAKANKAMAI ANTIKŪNŲ

2021 08 17

Galimybių pasas jau prieinamas ir žmonėms, atlikusiems serologinį antikūnų tyrimą ir turintiems pakankamai antikūnų, taigi, ir tiems, kurie persirgo COVID-19 liga, tačiau persirgimo faktas nebuvo fiksuotas e.sveikatos sistemoje.

Visi žmonės, kurie nuo rugpjūčio 16 d. atliks kiekybinius ar pusiau kiekybinius antikūnų tyrimus ir gaus teigiamus rezultatus, galės gauti galimybių pasą. Tokiam žmogui pasas galios 60 dienų nuo antikūnų testo atlikimo datos.

Galimybių pase nelieka antigeno testo, trumpėja PGR tyrimo galiojimas

Vyriausybės sprendimu, galimybių pasas nebebus generuojamas asmenims, remiantis neigiamu greitojo antigeno testo rezultatu, o tik gavus neigiamą SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą.

Atkreiptinas dėmesys, kad trumpėja PGR tyrimo galiojimo laikas: vietoj 72 valandų nuo šiol jis galios 48 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.

Kaip jau skelbta anksčiau, nuo šiol galimybių pasai bus formuojami tik mokamų SARS-CoV-2 PGR tyrimų pagrindu. Tačiau išimtys taikomos tiems asmenims, kurie dėl kontraindikacijų negali skiepytis, ir nėščiosioms.

Ir toliau galimybių pasą gaus žmonės, kurie yra pasiskiepiję pagal baigtinę skiepijimosi schemą ar persirgę COVID-19 liga, kai tai patvirtinta tyrimų rezultatais.

Galimybių pasą reikalinga atnaujinti kas 2 mėnesius

Pratęsus galimybių paso atnaujinimo terminą, nuo šiol galimybių paso QR kodą norintiems juo naudotis asmenims reikalinga atnaujinti kas 60 dienų.

Tačiau kaskart atnaujintas galimybių pasas, nepaisant nurodyto galiojimo termino, galios pagal nustatytas jo išdavimo sąlygas ir terminus:  210 dienų nuo diagnozuotos COVID-19 ligos, 48 val. – po neigiamo PGR testo ar 60 dienų – nuo teigiamo antikūnų testo.

Šiuo metu nėra nustatytas galimybių paso galiojimo terminas po vakcinacijos, tad galiojimas - neribotas, tik būtina periodiškai pasą atnaujinti.

Vietoj galimybių paso galioja ir kiti dokumentai

Vietoj galimybių paso galima naudoti ir vieną iš e.sveikatos sistemoje esančių medicininių dokumentų: ES skaitmeninį COVID sertifikatą (vakcinacijos ir persirgimo dalis); vakcinacijos išrašą; dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga; neigiamo PGR testo ar teigiamą antikūnų rezultato išrašą. Neturintiesiems prieigos prie e.sveikatos sistemos šiuos dokumentus išduoda sveikatos priežiūros įstaigos. Prireikus žmonės juos gali parodyti skaitmeniniu formatu arba išspausdintus.

Tačiau visuomet rekomenduojama turėti galimybių pasą, kaip paprastesnę ir patogesnę priemonę. Patikrinti jį labai paprasta – užtenka nuskanuoti QR kodą.

KIEKYBINIAI SARS-COV-2 IGG ANTIKŪNŲ TYRIMAI ATLIEKAMI IR ŠEŠKINĖS POLIKLINIKOJE. NORINTYS ŠĮ TYRIMĄ ATLIKTI ASMENYS TURI KREIPTIS Į MOKAMŲ PASLAUGŲ KABINETĄ, TEL. 8 5 250 2089. TYRIMO KAINA – 11,74 EURO.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!