GYDYTOJA N. VASYLIEVA: VISIEMS REIKIA DĖMESIO IR IŠKLAUSYMO, NE TIK VAISTŲ

2023 01 17

Jau mėnuo, kaip Šeškinės poliklinikoje dirba ukrainietė šeimos gydytoja Nataliia Vasylieva. Dažniausiai ji aptarnauja sergančius savo tautiečius, baltarusius ir kitus rusakalbius, laikinai gyvenančius Lietuvoje, – tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. Gydytoja taip pat turi apylinkę, prie jos galima registruotis.

Gydytojos N. Vasylievos šeima į Lietuvą iš Žytomyro pasitraukė nuo karo. Sako, vykę mėnesiui – į nežinomybę, o dabar jau skaičiuoja beveik metus... Būtent dėl vietinių žmonių nuoširdaus priėmimo ir ryžosi pasilikti Lietuvoje. Pasak gydytojos Nataliios, jos šeima iš Lietuvos gyventojų pagalbos sulaukė tarsi iš artimųjų – ir už tai jaučiasi be galo dėkingi.

Teiraujamės gydytojos Nataliios: kokios buvo pirmosios savaitės naujame darbe? Ligoniai, sako, visur panašūs – visur jie nori dėmesio ir išklausymo, ne tik vaistų. Taigi didelių dvejonių pradedant darbą nebuvo, tuolab kad šeimos gydytojos darbo stažas – 15 metų. Daugiau nerimo kėlė tai, kaip reikės susitvarkyti su dokumentacija ir sistemų darbu. Pasirodo, su kolegų, o ypač su komandoje dirbančios slaugytojos Janinos Astrauskaitės pagalba ir tai įveikiama. Slaugytoja Janina ne tik padeda tvarkytis e.sveikatoje, bet ir vertėjauja, kai tenka su pacientais susikalbėti lietuviškai. Todėl ir su lietuviais, sako gydytoja Nataliia, problemų nebūna.

Džiaugiamės turėdami gydytoją N. Vasylievą mūsų komandoje ir linkime jai sėkmės.