Siekdami užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą, Šeškinės poliklinikos medikai pasitelkia ir dirbtinį intelektą. Viena iš neseniai įgyvendintų naujovių – krūtinės ląstos rentgenogramoms analizuoti naudojama novatoriška „ChestEye“ programa.
Ši programa paremta dirbtiniu intelektu ir rentgeno nuotraukas leidžia apdoroti ir išanalizuoti automatizuotai. Dirbtinis intelektas – tai algoritmas, sukurtas konkrečioms problemoms spręsti, šiuo atveju jis atlieka radiologo darbą. O didžiausias tokio algoritmo privalumas, kad jis suprogramuotas taip, jog visąlaik pats mokytųsi ir tobulėtų.
Kompiuterinė tomografija ar magnetinis rezonansas yra ganėtinai nauji sprendimai ir atima labai daug laiko. „ChestEye“ padės radiologams laiko sutaupyti ir daugiau jo skirti pacientams.
„ChestEye“ krūtinės ląstos rentgenogramose automatiškai aptinka sutrikimus ir pateikia tyrimo išvadą, tai galima atlikti dar iki gydytojui peržiūrint rentgeno nuotrauką. Išmanioji programa geba išanalizuoti ir pamatyti apie 75 proc. išsivysčiusiose pasaulio šalyse nustatomų krūtinės ląstos patologijų, taigi pacientas greičiau išgirsta diagnozę, sumažėja klaidų tikimybė, padidėja radiologijos specialistų darbo produktyvumas.
Kaip teigia programą sukūrusios bendrovės „Oxipit“ atstovai, panaši programinė įranga jau sėkmingai naudojama kitų Europos Sąjungos valstybių sveikatos priežiūros įstaigose: Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Vengrijoje, Ispanijoje, Suomijoje.
Mes rūpinamės savo pacientų gerove!
Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis