Nuo šių metų sausio 1 d. Lietuvoje moterys nutraukti nėštumą gali ir ne chirurginiu būdu, o išgėrusios gydytojo paskirtų vaistų.
Toks nėštumo nutraukimas, kuris yra panašus į natūraliai įvykusį persileidimą, gali būti pasirenkamas iki devynių nėštumo savaičių, atlikus būtinus tyrimus, konsultuojant ir prižiūrint gydytojui akušeriui ginekologui. Pacientei yra skiriami dveji vaistai: vieni stabdo hormono progesterono gamybą ir embriono vystymąsi, kiti – sukelia kraujavimą ir gimdos turinys pašalinamas iš organizmo.
Moteriai nereikia gultis į ligoninę, o pagal išrašytą receptą įsigytus vaistus ji gali suvartoti jai patogiu laiku ir patogioje aplinkoje. Vis dėlto suvartojus vaistus ir pasišalinus vaisiui, per 14 dienų patariama pasirodyti akušeriui ginekologui.
Pasaulio sveikatos organizacija medikamentinį nėštumo nutraukimą skelbia efektyvia chirurginio nėštumo nutraukimo alternatyva. Laikomasi nuomonės, kad ši procedūra yra saugesnė, nes nėra medicininės intervencijos, nereikia narkozės, dėl to komplikacijų rizika yra mažesnė. Tačiau tarp šalutinių poveikių, kuriuos sukelia vaistai nėštumui nutraukti, minimas pykinimas, silpnumas, karščiavimas. Labai retas šalutinis poveikis – septinis šokas, nuo kurio moteris gali net mirti.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą, statistikos tikslais rinkti informaciją apie naudojimąsi svetaine.
Jei sutinkate, kad statistikos tikslais būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus“.
Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis