Naujienos

IŠSAUGOKIME ANTIBIOTIKŲ EFEKTYVUMĄ ATEITIES KARTOMS

2020 11 18

Šiandien, lapkričio 18 d., Europoje tryliktus metus iš eilės minima Europos supratimo apie antibiotikus diena, o pasaulyje šeštą kartą – Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitė (lapkričio 18–24 d.).

Šių iniciatyvų tikslas – didinti suvokimą apie antimikrobinį atsparumą ir skatinti visuomenę, sveikatos priežiūros darbuotojus ir politikos formuotojus, taikant gerąją praktiką, išvengti tolesnio antimikrobinio atsparumo atsiradimo ir plitimo.

Šiemet supratimo apie antibiotikus iniciatyvos minimos COVID-19 pandemijos metu, todėl svarbu sutelkti dėmesį į tai, kad susiklosčiusios nepalankios aplinkybės dar labiau nepablogintų antimikrobinio atsparumo situacijos. 2020 m. Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitės pagrindinė tema „Susivienykime, kad  išsaugotume antimikrobinius vaistus“.

Antimikrobinis atsparumas yra didelė visuomenės sveikatos problema, grėsmė žmonių  saugumui bei didelė ekonominė našta Europoje ir visame pasaulyje. Atsakingas antibiotikų vartojimas gali padėti sustabdyti antimikrobinio atsparumo plitimą ir padėti išsaugoti antibiotikų efektyvumą ateities kartoms.

Antimikrobinis atsparumas didėja dėl šių priežasčių:
*per didelio ar nepagrįsto antimikrobinių vaistų vartojimo medicinoje, veterinarijos sektoriuje, žemės ūkyje (pvz., virusinėms infekcijoms gydyti ir pan.);
*nepakankamos infekcijų prevencijos ir kontrolės, švaraus vandens, sanitarijos ir higienos prieinamumo stokos (žemesnio išsivystymo šalyse);
*netinkamo antibiotikų vartojimo COVID-19 pandemijos metu.

COVID-19 sukelia virusas, todėl antibiotikai neturėtų būti vartojami šiai ligai gydyti, išskyrus atvejus, kai pasireiškia ir bakterinė infekcija.

Daugiau informacijos rasite Higienos instituto puslapyje: https://www.hi.lt/lt/visuomenes-supratimo-apie-antibiotikus-didinimas.html).


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.