Naujienos

IZOLIACIJA PO KONTAKTO SU SERGANČIUOJU COVID-19 PRIVALOMA IR PASISKIEPIJUSIESIEMS

2021 11 17

Siekiant mažinti užsikrėtimų skaičių, nuo šiandien izoliacija privaloma ir pasiskiepijusiems žmonėms, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19 liga. Izoliuotis reikės tol, kol bus gautas neigiamas PGR tyrimo atsakymas.

Izoliuotis privalės tik tie žmonės, kurie yra pasiskiepiję daugiau nei prieš 120 dienų ir dar neskiepyti stiprinamąja doze. Kontaktą su sergančiuoju turėjusiesiems PGR tyrimą reikės atlikti ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto kontakto.

Žmonėms, pasiskiepijusiems stiprinamąja doze ar pagal patvirtintą skiepijimo schemą anksčiau nei prieš 120 dienų ir persirgusiems COVID-19, izoliuotis nereikės, tačiau jiems rekomenduojama ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto kontakto atlikti PGR tyrimą.

Izoliacijos tvarka po turėto didelės rizikos sąlyčio keisis ir vaikų ugdymo įstaigų, įgyvendinančių ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, darbuotojams – jie galės testuotis pagal nustatytą algoritmą, jei ugdymo įstaigoje organizuojamas testavimas po kontakto.

Šių ugdymo įstaigų darbuotojams, kurie pasiskiepijo seniau nei prieš 120 dienų ir dar nėra pasiskiepiję stiprinamąja doze, izoliuotis nereikės, jei testuojasi savikontrolės greitaisiais antigeno testais pagal ugdymo įstaigoms nustatytą algoritmą.

Ugdymo įstaigų darbuotojams, kurie yra pasiskiepiję anksčiau nei prieš 120 dienų ar yra pasiskiepiję stiprinamąja doze, izoliuotis nereikės, tačiau jiems rekomenduojama testuotis kartu su kitais sąlytį turėjusiais asmenimis.

Skiepytiems mokiniams izoliacijos taisyklės išlieka tos pačios. Pasiskiepijusiems vaikams po turėto didelės rizikos sąlyčio rekomenduojama testuotis su kitais vaikais.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.