Naujienos

IZOLIACIJA – TIK TURĖJUSIEMS SĄLYTĮ SU KARTU GYVENANČIU ASMENIU, SERGANČIU COVID-19

2022 01 25

Dar kartą primename apie svarbią izoliacijos naujovę – izoliuotis privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikia izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe.

Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.

Žmogui, turėjusiam sąlytį su kartu gyvenančiu ir COVID-19 sergančiu asmeniu, izoliacija truks 7 dienas. Darbo vietoje sąlytį turėjusiems asmenims izoliuotis nebereikės, tačiau jiems išlieka rekomendacijos dėl testavimo, nuotolinio darbo ir kitų COVID-19 ligos prevencijos priemonių. Rekomenduojama tris kartus atlikti savikontrolės tyrimą arba greitąjį antigeno testą: iš karto sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48–72 valandų ir dar po 48 valandų.

Sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19, turėjusiesiems izoliacijos laikas skaičiuojamas nuo asmens, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, PGR tyrimo ar laboratorijoje atlikto greitojo antigeno testo teigiamo rezultato patvirtinimo dienos.

Kontaktą su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19, turėjusiems asmenims izoliuotis reikės nepaisant jų imunizacijos statuso – izoliuotis turės ir paskiepyti žmonės. Išimtis taikoma tik 90 d. laikotarpiu COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimu, atliekamu laboratorijoje.

Visiems sąlytį turėjusiems asmenims pasibaigus izoliacijos terminui ar tais atvejais, kai izoliacija netaikoma, kol praeis 10 d. nuo paskutinės sąlyčio su koronavirusu sergančiuoju dienos bendraujant su kitais asmenimis privaloma dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius be vožtuvo. Tokie žmonės neturi dalyvauti renginiuose, masinio susibūrimo vietose, rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Taip pat reikėtų stebėti sveikatos būklę, matuotis kūno temperatūrą, laikytis fizinio atstumo nuo kitų žmonių.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.