Naujienos

JAU ATNAUJINTI KALIO JODIDO RECEPTAI

2022 03 15

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad jau atnaujinti elektroniniai receptai sostinės gyventojams, kurie skirtų kalio jodido tablečių neatsiėmė pernai.

Bendradarbiaudama su Registrų centru, elektroninius receptus centralizuotai atnaujino Centro poliklinika. Kalio jodido preparatą atsiimti gali tie vilniečiai, kurie deklaravo gyvenamąją vietą sostinėje iki 2021 metų, bet praleido pernai skelbtus kvietimus atsiimti nemokamas tabletes.

Nauji Vilniaus gyventojai, kurie gyvenamąją vietą mieste deklaravo nuo 2021 metų, taip pat kūdikiai ir nuo karo Ukrainoje pradžios Vilniuje apsigyvenę ukrainiečiai kalio jodido tabletėmis bus aprūpinti, kai bus pristatytas papildomas Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymas. Apie tai savivaldybė informuos atskirai.

Vilniaus rajone gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai dėl kalio jodido tablečių atsiėmimo tvarkos turi kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybę.

Primename, kad kalio jodido tabletės apsaugo skydliaukę nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio. Šias tabletes reikia vartoti tik po specialaus Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimo. Laiku suvartojus kalio jodido, skydliaukė prisotinama stabiliojo jodo ir taip apsaugoma nuo įkvėpto radioaktyviojo jodo kaupimosi joje bei sukeliamos žalos.

Geriausia, jeigu kalio jodido išgeriama iki nelaimės likus 6–8 valandoms, tačiau ir suvartojus vėliau jo poveikis bus teigiamas. Išgertas kalio jodidas veikia parą ir per tą laiką prie mūsų skydliaukės negali prisijungti radioaktyvusis jodas, galintis sukelti negrįžtamų skydliaukės pakitimų.

Branduolinės avarijos atveju skydliaukės neapsaugo jokie kiti jodo preparatai – nei spiritiniai jodo tirpalai ar jodo purškalai, skirti burnos gleivinei gydyti, nei maisto papildai su jodu. Įvairiuose papilduose ar tirpaluose yra per maža jodo koncentracija, taip pat pats jodas yra nestabilus. Vadinasi, žmogaus organizme jis neprisijungs prie skydliaukės audinių, kad galėtų ją apsaugoti.
BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.