Naujienos

JAU GALIMA IŠSIIMTI ES SKAITMENINĮ COVID PAŽYMĖJIMĄ

2021 06 07

Nuo šiandien Lietuvos gyventojai gali išsiimti ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Šis pažymėjimas išduodamas persirgusiems, paskiepytiems arba išsityrusiems dėl koronaviruso žmonėms. Turėdamas šį dokumentą, po ES šalis ir Šengeno erdvę keliaujantis žmogus galės paprasčiau kirsti valstybių sienas ir naudotis papildomomis paslaugomis, jei tai numatys šalis, į kurią vykstama. Tačiau kiekviena šalis galės nustatyti savo reikalavimus, keliamus atvykstantiems žmonėms.

Lietuvos gyventojai ES skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą gali rasti e.sveikatos portale (skyriuje PAŽYMĖJIMAI). Skaitmeninį dokumentą galima išsisaugoti išmaniajame telefone ar planšetėje, taip pat išsispausdinti pdf formatu.

Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius reikalavimus ES skaitmeninis COVID pažymėjimas atvykstantiesiems ar grįžtantiesiems į mūsų šalį galioja:

  • pasiskiepijus „Comirnaty“ vakcina – po antros dozės suleidimo praėjus 7 paroms; 
  • „Janssen“ vakcina – po vienos dozės suleidimo praėjus 14 parų; 
  • „Moderna“ vakcina – po antros dozės suleidimo praėjus 14 parų;
  • „Vaxzevria“ vakcina – po antros dozės suleidimo praėjus 15 parų;

arba

  • persirgus COVID-19 liga (kai ji patvirtinta PGR tyrimu ir nuo tyrimo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų);
  • gavus neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.

Nuo birželio pradžios tokį pažymėjimą išsiimti galima maždaug dešimtyje ES šalių, visos Bendrijos ir Šengeno erdvės valstybės prie šios sistemos prisijungti turėtų iki liepos pradžios.

Lietuvoje atvykstantieji, kurie turi ES skaitmeninį COVID pažymėjimą, šiuo metu tikrinami įprastu būdu – taip, kaip ir turintys nacionalinį skiepijimo ar persirgimo faktą patvirtinantį dokumentą. Iki liepos 1-osios Registrų centras planuoja pateikti skaitmeninę tikrinimo programėlę, nuskaitančią QR kodą.

Skaitmeninis COVID pažymėjimas nurodo tik būtiną pagrindinę informaciją: vardą ir pavardę, gimimo datą, atitinkamą informaciją apie vakciną, tyrimą arba persirgimą ir unikalų identifikatorių. Šalys, kuriose lankomasi, šios informacijos saugoti negali. Tikrinimo tikslais patvirtinamas tik pažymėjimo galiojimas ir autentiškumas.

Lietuvos gyventojų ES skaitmeninis COVID pažymėjimas bus skirtas ne tik kelionėms į ES šalis, bet galios ir šalies viduje, suteikdamas tuos pačius privalumus, kokius suteikia galimybių pasas. Vis dėlto kol kas Lietuvoje gyventojai raginami naudotis galimybių pasu dėl paprastesnio tikrinimo proceso ir švelnesnių reikalavimų paskiepytiems žmonėms.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.