Naujienos

JAU GALIMA PASISKIEPYTI ANTRĄJA STIPRINAMĄJA VAKCINOS NUO COVID-19 DOZE

2022 08 01

Primename, kad nuo šiandien yra galimybė pasiskiepyti antrąja stiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze Lietuvos gyventojams, susiduriantiems su didesne sunkios ligos rizika.

Toks sprendimas paremtas naujausiomis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Europos vaistų agentūros rekomendacijomis ir Sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupės ekspertų pateiktais siūlymais. 

Skiepytis galės šiai grupei priklausantys 60 metų ir vyresni žmonės, taip pat sergantieji lėtinėmis ligomis, nepriklausomai nuo amžiaus, jeigu jų sveikatos būklė didina sunkios ligos tikimybę. Dėl rizikos veiksnių įvertinimo ir poreikio skiepytis būtina konsultuotis su šeimos gydytoju.

Atkreipiame dėmesį, kad šeimos gydytojui net ir įvertinus bei patvirtinus poreikį žmogui skiepytis, antrąją stiprinamąją dozę galima skirti tik praėjus šešiems mėnesiams po paskutinio skiepo nuo COVID-19 ligos. Visiems kitiems 60-mečiams ir vyresniems asmenims pasiskiepyti antrąją stiprinamąja COVID-19 vakcinos doze rekomenduotina rudenį kartu su gripo ir pneumokokinės infekcijos vakcina. Detalios rekomendacijos bus paskelbtos artėjant rudens sezonui.

Vis dar nepasiskiepijusiems šalies gyventojams rekomenduojama pasiskiepyti pagal pirminę schemą ir stiprinamąja doze (vaikai nuo 5 metų – pagal pirminę schemą, nuo 12 metų gali būti skiepijama stiprinamąja „Comirnaty“ vakcinos doze). 

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą, statistikos tikslais rinkti informaciją apie naudojimąsi svetaine. 
Jei sutinkate, kad statistikos tikslais būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus“.