Naujienos

KĄ REIKIA ŽINOTI APIE SKIEPUS PRIEŠ KELIONĘ

2022 05 18

Artėjant vasarai – atostogų metui – ne vienas planuoja kelionę į svečią šalį. Nors pastaruosius dvejus metus dėmesys buvo nukreiptas į COVID-19 ligos pažabojimą, derėtų nepamiršti ir kitų, ne mažiau pavojingų infekcijų, plintančių pasaulyje, ir prieš kelionę pasikonsultuoti su gydytoju.

Gydytojas ne tik įvertins bendrą organizmo būklę, kelionės tipą ir trukmę, užkrečiamosios ligos riziką, bet ir pateiks konkrečių rekomendacijų keliaujantiems į pasirinktas užsienio šalis, t. y. kokie skiepai reikalingi, ar reikalingi pakartotiniai skiepai nuo poliomielito, tymų, difterijos, stabligės ir kitų infekcijų. Jei keliauja vaikai, reikia įsitikinti, ar jie paskiepyti pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.

Į sveikatos priežiūros įstaigas kreiptis rekomenduojama iki kelionės likus 4–6 savaitėms, nes  imunitetui susiformuoti reikalingas tam tikras laikotarpis.

Pasaulio sveikatos organizacija kiekvienais metais atnaujina rekomendacijas keliaujantiems į visas pasaulio šalis. Mat vykstant į tam tikras užsienio valstybes, skiepytis nuo geltonosios karštligės (geltonojo drugio) yra privaloma, o į kitas – tik rekomenduojama. Yra šalių, kurios iš keliautojų, atvykstančių iš infekuotų geltonuoju drugiu teritorijų ar per tokias teritorijas vykusių tranzitu, reikalauja Tarptautinio skiepijimo ar profilaktikos priemonių pažymėjimo. Įskiepyta vakcina nuo geltonojo drugio žmogui suformuoja apsaugą visam gyvenimui, tačiau šis skiepas turi būti atliktas likus ne mažiau kaip 10 dienų iki įvažiavimo į pasirinktą šalį.

Daugiau informacijos apie šalis ir teritorijas, į kurias vykstant rekomenduojama ar būtina pasiskiepyti nuo tam tikrų infekcijų, galima rasti adresu http://www.ulac.lt/lt/keliautojams

Parengta pagal NVSC informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.