Naujienos

KADA KREIPIANTIS Į GYDYTOJĄ SPECIALISTĄ NEREIKIA SIUNTIMO

2024 02 06

Paprastėja patekimo pas gydytojus specialistus tvarka: numatyti papildomi atvejai, kai pacientai galės kreiptis be siuntimo.

Siuntimo antrinio lygio konsultacijai nereikės, kai paciento greitojo atrankinio arba laboratorinio tyrimo dėl žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) atsakymas teigiamas – šis pakeitimas galioja kreipiantis ambulatorinės antrinio lygio infekcinių ligų gydytojo konsultacijos, taip pat vidaus ligų, vaikų infekcinių ligų ir vaikų ligų gydytojo konsultacijos į universitetų, respublikos lygmens stacionarines paslaugas teikiančias gydymo įstaigas.

Taip pat šeimos gydytojo siuntimo nereikia kreipiantis ambulatorinės antrinio lygio gydytojo dermatovenerologo konsultacijos dėl visų dermatovenerologinių ligų.

Siekiant sutrumpinti paciento kelią sveikatos priežiūros paslaugoms gauti ir mažinti administracinę naštą šeimos gydytojams, numatyta, kad skubiosios pagalbos skyriaus gydytojas arba slaugytojas, dirbantis su gydytoju specialistu (gydytojo sprendimu), gali išduoti siuntimą ambulatorines paslaugas teikiančių gydytojų specialistų konsultacijoms gauti, kai tokia konsultacija būtina. Taip pat tokioms paslaugoms gauti siuntimą galės išduoti ir stacionare pacientą gydęs gydytojas ar slaugytojas (gydytojo sprendimu).

Ši tvarka įsigalioja nuo vasario 5 d. Siuntimams, išduotiems iki šios datos, taikomos prieš tai galiojusios nuostatos.

Primename, kad siuntimų nereikia ir šiais atvejais:

  • kai asmuo lankosi dėl tos pačios priežasties pas tą patį specialistą arba jam skirtas ilgalaikis stebėjimas;
  • kai asmuo į tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiasi pakartotinai (t. y. jei gydytojas nurodo atvykti pakartotinai, nes dar tęsia paciento gydymą ar tyrimą);
  • įstaigoje, prie kurios asmuo yra prisiregistravęs, galima be jokių siuntimų registruotis pas gydytoją odontologą dėl pirminės odontologijos paslaugų, taip pat kreiptis dėl psichikos sveikatos priežiūros paslaugų.

Be siuntimo visiems mūsų šalies gyventojams – tiek apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, tiek neapdraustiems – nemokamai teikiama būtinoji medicinos pagalba.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.