Naujienos

KADA SKAMBINAME 1808

2020 10 16

Karštajai linijai 1808 sulaukiant vis didesnio skambučių skaičiaus, primename, kada į šią liniją gyventojai skambinti turėtų, o kada – informacijos reikėtų ieškoti kitais būdais.

Numeriu 1808 Lietuvos gyventojai turėtų skambinti tuomet, kai reikia užsiregistruoti koronaviruso tyrimui mobiliajame punkte, reikalinga konsultacija dėl izoliacijos arba konsultacija, kaip elgtis grįžus iš koronaviruso paveiktos šalies.

Į mobiliuosius punktus 1808 linija registruojami žmonės, kurie jaučia bent vieną koronavirusui būdingą simptomą (pvz., padidėjusi temperatūra, atsiradęs kosulys, staigus uoslės, skonio praradimas ir pan.).

Taip pat į mobiliuosius punktus Karštąja linija gyventojai registruojami pakartotiniam tyrimui atlikti, kai dėl lengvos koronaviruso formos ambulatoriškai buvo gydomasi namuose ir siekiama įsitikinti, jog žmogus pasveiko.

Registracija į mobiliuosius punktus galima ir iš paveiktų šalių grįžusiems bei numeriu 1808 skambinantiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų pilietybės. Grįžtantys, bet dar nesantys Lietuvos teritorijoje ar grįžę, bet neturintys lietuviško mobiliųjų paslaugų tiekėjo numerio asmenys skambinti turėtų ilguoju numeriu +370 521 96 180. Tačiau apie būtinąsias procedūras, grįžus iš bet kurios užsienio šalies, Karštoji koronaviruso linija neinformuoja.

Į Karštąją liniją žmonės neturėtų skambinti dėl koronaviruso tyrimo prieš vykdami į stacionarines gydymo įstaigas dėl planinių paslaugų, nes tyrimai tokiais atvejais atliekami ne mobiliuosiuose punktuose.

Taip pat Karštąja koronaviruso linija neregistruojami žmonės, žinantys, kad turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju, arba įtariantys, jog galėjo turėti rizikingą kontaktą. Tokiu atveju reikėtų elektroniniu būdu pateikti anketą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams ir laukti tolesnių nurodymų.

Skambinti į Karštąją liniją galima visoje Lietuvoje kasdien nuo 8 iki 20 val.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją