Naujienos

KAIP APSAUGOTI DANTIS NUO ĖDUONIES

2022 06 29

Informuojame, kad PSDF lėšomis apmokama profesionaliosios burnos higienos procedūra Šeškinės poliklinikoje atliekama vieną kartą per kalendorinius metus visų amžiaus grupių pacientams. Taip siekiama užtikrinti tolygesnį paslaugos prieinamumą didesniam žmonių skaičiui.

Šeškinės poliklinikos pacientai gali registruotis  burnos higienisto paslaugai ir dažniau, tačiau tokiu atveju jie turi susimokėti už atliekamą paslaugą savo lėšomis.

Kai atliekama iš PSDF apmokama burnos higiena, Šeškinės poliklinikos pacientams reikia susimokėti tik už medžiagas ir vienkartines priemones, sunaudotas šiai paslaugai atlikti. Paprastai už dalinę profesionaliąją burnos higieną susimokama apie 6 eurus, už visą procedūrą – apie 13 eurų, o jei atliekamas dirbtinių restauracijų papildomas poliravimas – per 20 eurų. Tuo tarpu nedraustam, prie Šeškinės poliklinikos neprisiregistravusiam žmogui ar poliklinikos pacientui, pageidaujančiam atlikti burnos higieną dažniau negu vienąkart per metus, tenka susimokėti ir už paslaugą, ir už jai atlikti sunaudotas vienkartines priemones bei medžiagas. Tokiu atveju burnos higiena gali kainuoti nuo 80 iki 150 eurų. Kaina priklauso nuo individualios burnos ertmės būklės, dantų skaičiaus, apnašų tipo ir pan. Ją apskaičiuoja paslaugą atlikęs specialistas.

Siekiant sumažinti vizitų pas odontologus skaičių ir norint išsaugoti sveikus dantis, dėmesys turi būti skiriama prevencijai. Pacientus kviečiame pasirūpinti priemonėmis, efektyviai užkertančiomis kelią vienai iš labiausiai paplitusių dantų kietuosius audinius pažeidžiančiai ligų – ėduoniui. Šios priemonės – tai individuali burnos higiena, kiekvieną dieną kruopščiai atliekama namuose, bei taisyklinga mityba.

Taigi, norint apsaugoti dantis nuo ėduonies, vertėtų žinoti:

*Dantis būtina valyti bent dukart per dieną ne trumpiau kaip 2 minutes šepetėliu minkštais šereliais, kasdien naudoti dantų siūlą ir liežuvio grandiklį.

*Rekomenduojama rinktis mažai abrazyvią dantų pastą, kurioje yra fluoro. Fluoras stiprina kietuosius dantų audinius. Dėl fluoro poveikio jie mažiau genda, mažiau kaupiasi apnašos.

*Dantų šepetuką patariama keisti kas du mėnesius, dantų pastos rūšį reguliarai pakeisti kita arba ta, kurią rekomenduoja jūsų burnos priežiūros specialistas.

*Cukrus yra vienas didžiausių sveikų dantų priešų – kuo daugiau jo vartosite, tuo didesnė dantų ėduonies tikimybė. Jeigu saldaus maisto negalite visiškai atsisakyti, jį valgykite nepraėjus daug laiko po pagrindinio valgymo ir iškart išsivalykite dantis arba bent išsiskalaukite burną vandeniu, pakramtykite becukrės kramtomosios gumos su ksilitoliu.

*Reikėtų vengti ir dažno užkandžiavimo. Nuolatinis kramsnojimas sukelia natūralaus burnos pH disbalansą, todėl kuriam laikui dantys tampa labiau pažeidžiami.

Žinoma, individulią burnos higieną labai pravartu aptarti su savo burnos priežiūros specialistu – burnos higienistu arba gydytoju odontologu. Jis gali rekomenduoti kiekvienam tinkamiausias dantų priežiūros priemones.

Tik įsisąmoninus, kad dantų ir burnos ertmės sveikata labiausiai priklauso nuo mūsų pačių pastangų, o reikalingiausi ir visiems prieinami „instrumentai“ – tai dantų šepetukas, pasta ir dantų siūlas, dažnas iš mūsų  galės džiaugtis sveikais dantimis visą gyvenimą.

Tokia ir yra Šeškinės poliklinikoje dirbančių odontologų siekiamybė.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.