Prasidėjo vasara – pramogų lauke ir vaikų stovyklų metas. Tačiau tėvams kyla klausimų, ar šiuo metu saugu leisti vaikus į stovyklas, ar bus pasirūpinta jų sveikata. Pateikiame svarbiausius stovyklų rengėjams keliamus reikalavimus.
Organizuojant stovyklas turi būti ribojamas vaikų skaičius ir stebima jų sveikata
Vaikų grupėse gali būti ne daugiau kaip 15 vaikų, vaikai iš skirtingų grupių tarpusavyje kontaktuoti negali.
Stovyklų organizatoriai turi stebėti tiek vaikų, tiek darbuotojų sveikatą. Jeigu atsitiktų taip, kad kuris nors iš vaikų pradėtų kosėti, karščiuoti, pasunkėtų kvėpavimas, jis nedelsiant turėtų būti izoliuojamas atskiroje patalpoje ir kviečiami jo tėvai ar globėjai. Jeigu sveikatos sutrikimų būtų pastebėta kuriam nors darbuotojui, jis turėtų nedelsdamas palikti stovyklą ir kreiptis į gydytoją.
Vaikams, dalyvaujantiems stovyklos veiklose, kaukių dėvėti neprivaloma
Nors pagal nustatytus reikalavimus, stovyklų organizatoriai privalo užtikrinti, kad visi vyresni nei 6 metų asmenys (darbuotojai, pagalbininkai) stovyklų veiklų organizavimo vietose dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, vaikai, dalyvaujantys stovyklos veiklose, jų gali nedėvėti.
Kaukių taip pat gali nedėvėti stovyklos darbuotojai, kai jie sportuoja, taip pat neįgalumą turintys asmenys, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti sveikatai (jiems rekomenduojama dėvėti veido skydelį).
Higienos sąlygoms – ypatingas dėmesys
Patalpose, kuriose organizuojama stovyklos veikla, turi būti sudarytos tinkamos sąlygos rankoms nusiplauti – praustuvėse turi būti ir šilto, ir šalto vandens, prie jų turi būti skysto muilo, vienkartinių rankšluosčių. Būtina užtikrinti galimybę dezinfekuoti rankas – tiek stovyklų dalyviams, tiek darbuotojams.
Patalpos, kuriose organizuojamos stovyklos veiklos, turi būti išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Dažnai liečiami paviršiai, pavyzdžiui, durų rankenos, laiptinių turėklai, – valomi ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.
Pirmenybė – maitinimui lauke
Pirmenybė turi būti teikiama maitinimui atvirose erdvėse ar veiklos vykdymo patalpose. Jei tokios galimybės nėra ir maitinimas organizuojamas bendrose salėse, prie vieno stalo gali valgyti tik tos pačios grupės vaikai, o tarp vaikų, sėdinčių prie skirtingų stalų, turi būti užtikrintas 2 metrų atstumas.
Maitinimas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys vaikai, šiuo metu stovyklose negalimas.
Parengta pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informaciją
Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis