Naujienos

KARANTINAS LAISVĖJA: DAUGIAU TEISIŲ TURINTIEMS IMUNITETĄ NUO COVID-19 LIGOS

2021 04 22

Nuo šiandien Vyriausybės sprendimu įgyvendintas ilgai lauktas pokytis – žmonėms, turintiems imunitetą nuo koronaviruso, laisvėjančio karantino sąlygomis suteikiama daugiau teisių.

Imunitetą nuo koronaviruso turinčiaisiais laikomi asmenys, kurie persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, ir kurie yra paskiepyti Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina pagal nurodytą skiepijimo schemą.

Šiems asmenims leidžiama:

  • rengti asmenines šventes uždarose erdvėse, kai jose dalyvauja ne daugiau nei viena šeima ar vienas namų ūkis, arba ne daugiau nei 10 asmenų, turinčių imunitetą;
  • organizuoti šventes atvirose erdvėse, kai jose dalyvauja ne daugiau nei dvi šeimos ar du namų ūkiai, arba ne daugiau nei 10 asmenų, turinčių imunitetą;
  • transporto priemonėse, viešose vietose vienu metu būti ne daugiau kaip 10 žmonių, turinčių imunitetą;
  • palaikyti artimus kontaktus tarp ne daugiau kaip 10 imunitetą turinčių asmenų;
  • dalyvauti ekskursijose atvirose erdvėse (ne daugiau kaip 10 imunitetą turinčių asmenų);
  • lankyti gyventojus socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose bei asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientus.

Teisę į šiuos atlaisvinimus būtina pagrįsti:

*vakcinacijos įrašu arba teigiamo PGR tyrimo ar SARS-CoV-2 antigeno testo rezultatų protokolu iš e.sveikatos juos žmogus gali pateikti atspausdintus, išsaugotus skaitmeniniu formatu arba parodyti tiesiogiai prisijungęs prie savo paskyros e.sveikatos portale;

*asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotu dokumentu, patvirtinančiu, kad yra persirgęs COVID-19 liga arba galutinai paskiepytas pagal skiepijimo schemą viena iš Europos Sąjungoje įregistruotų vakcinų nuo COVID-19. Šį dokumentą žmogus gali pateikti atspausdintą arba išsaugotą skaitmeniniu formatu.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.