Naujienos

KARANTINO METU IR 3 MĖNESIUS PO JO NEBUS REIKALAUJAMA TURĖTI GALIOJANTĮ MOKINIO SVEIKATOS PAŽYMĖJIMĄ

2020 05 18

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad karantino metu ir 3 mėnesius po jo nebus taikomas reikalavimas vaikams, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo programas, turėti galiojantį mokinio sveikatos pažymėjimą.

Tai leis vaikams, kurių sveikatos pažymėjimo galiojimo laikas baigėsi, o profilaktiškai pasitikrinti sveikatos dar neįmanoma dėl ribotų gydytojų galimybių šią paslaugą suteikti, sėkmingai dalyvauti ugdymo procese.

Kaip rodo ilgametė patirtis, daugelis tėvų kartą per metus privalomą vaikų profilaktinę patikrą linkę atlikti prieš prasidedant naujiems mokslo metams ar net jų pradžioje – rugpjūtį ar rugsėjį, nors nėra nustatytas konkretus laikas, kada tai turi būti padaryta kiekvienais kalendoriniais metais. Tačiau yra ir tokių tėvų, kurie tradiciškai tai susitvarkydavo baigiantis mokslo metams ar prasidėjus vasaros atostogoms – gegužę ar birželį, tad pastaruoju metu jiems kilo klausimų, ką daryti, jei jau praėjo metai nuo paskutinės vaiko profilaktinės patikros.

Sprendimas priimtas – galiojančio mokinio sveikatos pažymėjimo kurį laiką nebus reikalaujama.

Bet kuriuo atveju tėvai turi visą laiką atsakingai stebėti vaikų sveikatą ir reaguoti, jei jų savijauta kelia jiems nerimą. 

Taip pat primename, kad atnaujinus profilaktines sveikatos patikras, kaip ir anksčiau, bus išduodamas elektroninis mokinio sveikatos pažymėjimas.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją