Naujienos

KAS ŽINOTINA APIE SIUNTIMUS

2023 02 13

60 ar 30 dienų galioja siuntimas pas gydytoją? Ar naujaisiais metais galiu pasinaudoti metams baigiantis išrašytu siuntimu? Koks gydytojas gali išrašyti siuntimą? Pacientams tai svarbūs klausimai, nes siuntimas – viena esminių sąlygų apdraustajam privalomuoju sveikatos draudimu gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją.

Primename, kad siuntimas asmens sveikatos paslaugoms gauti galioja 60 dienų. Per šį laikotarpį pacientas turi tik užsiregistruoti norimai paslaugai gauti, o pati paslauga gali būti suteikta ir vėliau. Naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas, jei dar nepraėjo 60 dienų nuo jo išdavimo.

Svarbu ir tai, jog šeimos gydytojo siuntimas reikalingas tik pirmajam apsilankymui pas gydytoją specialistą, kai pacientas serga lėtine liga ir vykdoma jo sveikatos būklės stebėsena. Tokiu atveju gydytojas specialistas turi patvirtinti ilgalaikės stebėsenos poreikį. Taigi jei pacientas atvyksta konsultuotis, turėdamas šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą, o gydytojas specialistas paskiria apsilankyti pakartotinai, nes reikia įvertinti paskirtų tyrimų rezultatus, gydymo efektyvumą ar atlikti papildomų tyrimų, pakartotiniems apsilankymams naujo siuntimo nereikia.

Tokia pat tvarka galioja ir dėl siuntimo ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose gauti. Slaugytojui atvykus pas pacientą, turintį tokį siuntimą, ir sudarius slaugos paslaugų planą, siuntimas galioja visoms pagal jį teikiamoms paslaugoms. Naujo šeimos gydytojo siuntimo reikia tik tuo atveju, jeigu pacientas pakeičia slaugos paslaugas namuose teikiančią įstaigą.

Be to, tiek ta gydymo įstaiga, kuri išduoda pacientui siuntimą, tiek ir ta, kuri priima siunčiamą pacientą, turi būti sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl teikiamų paslaugų apmokėjimo iš PSDF.

Parengta pagal Valstybinės ligonių kasos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.