Naujienos

KORONAVIRUSO PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS DAR PAILGĖJO

2020 10 05

Koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą papildė viena valstybė – Kirgizija. Joje ir dar 95-iose pasaulio šalyse sergamumo rodiklis per pastarąsias 14 dienų viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per jas keliavusiems žmonėms yra privaloma izoliuotis 14 dienų. Tačiau nebeliko reikalavimo iš paveiktų ir trečiųjų šalių atvykstantiems užsieniečiams turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą. Tokiems asmenis išlieka tik privaloma 14 dienų izoliacija.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad izoliacija nėra privaloma skrendant per paveiktą šalį, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos, taip pat iš koronaviruso nepaveiktos šalies važiuojant per Lenkiją arba Estiją, kai sustojama tik dėl būtinųjų reikmių (degalams pasipildyti, higienos poreikiams užtikrinti ir kt.).

Atvykstantiems iš Lenkijos ir Estijos nereikia izoliuotis tais atvejais, kai keliaujama darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.

Visą koronaviruso paveiktų šalių sąrašą rasite

čia

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją