Koronaviruso prevencijai nuo šiandien Vilniuje paskelbta gripo epidemija

2020 03 06

Paskelbus epidemiją šeimos gydytojai galės greičiau – nuotoliniu būdu – pacientams išduoti nedarbingumo pažymėjimus, savivaldybėms, esant reikalui, bus lengviau riboti ugdymo įstaigų darbą.

Esant poreikiui, gripo epidemijos metu poliklinikos ilgina darbo laiką, užtikrina pacientų priėmimą ir savaitgaliais, o ligoninėse gali būti ribojamas pacientų lankymas, atšaukiamos planinės operacijos.

Be kita ko, paskelbus gripo epidemiją, esant reikalui, gali būti uždaromos ugdymo įstaigos. Tokiu atveju tėvams, kurie neturi su kuo palikti vaikų, gali būti išduodami nedarbingumo pažymėjimai.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, skelbti gripo epidemiją, siekiant pasitelkti papildomas priemones naujojo koronaviruso prevencijai, rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras.