Naujienos

KVIEČIAME SKIEPYTIS NUO GRIPO

2021 09 08

Šeškinės poliklinika jau turi nemokamos keturvalentės gripo vakcinos, skirtos skiepyti prie poliklinikos prisiregistravusiems rizikos grupių pacientams.

Jeigu priklausote rizikos grupei ir norite nemokamai pasiskiepyti nuo gripo, skambinkite bendruoju poliklinikos tel. 8 5 250 2000 – registracija jau vyksta.

Mokamos gripo vakcinos tikimės sulaukti kitą savaitę, tačiau registruotis skiepams galima jau dabar tel. 8 5 250 2000.

Primename, kad nemokamai nuo gripo gali pasiskiepyti: 

  • 65 metų ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios;
  • asmenys iki 65 metų, sergantys vėžiu, lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, plaučių, inkstų ligomis, bronchine astma ir kt. ligomis; 
  • asmenys, kurie gyvena socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Gripas – itin lengvai užkrečiama liga, plintanti oro lašeliniu būdu. Vienas gripu susirgęs žmogus gali užkrėsti keturis sveikus žmones. Kasmet gripas susargdina 5–10 proc. suaugusiųjų ir net iki trečdalio vaikų, dažnai sukelia sunkių komplikacijų. O patikimiausia priemone, saugančia nuo šios infekcinės ligos, laikomi skiepai. Šiuolaikinės saugios ir efektyvios vakcinos sergamumą gripu ir jo komplikacijomis sumažina iki 70-90 proc. Be to, pasiskiepijus apsauga išlieka visą gripo sezoną.

Ilgalaikių stebėjimų duomenimis, mūsų klimato zonoje gripo sezonas dažniausiai prasideda spalio mėnesį. Tačiau reikia maždaug dviejų savaičių, kad organizme susidarytų antikūnai, galintys kovoti su gripo virusu. Tad susirūpinti skiepais patariama jau dabar.

Intensyviai skiepytis nuo gripo šiais metais ragina ir Pasaulio sveikatos organizacija – kad nesutaptų COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) ir gripo bangos.

SVARBU! Skiepytis nuo gripo rekomenduojama, kai nuo paskutinės COVID-19 vakcinos dozės yra praėjusios ne mažiau kaip 2 savaitės.

Šeškinės poliklinikos gydytojai prisideda prie šių rekomendacijų, ragina pasiskiepyti ir deramai pasiruošti artėjančiam virusinių ligų sezonui.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.