Naujienos

LIETUVA LAIKOSI EVA IR VVKT REKOMENDACIJŲ: VAKCINA „ASTRAZENECA“ SKIEPIJAMA IR TOLIAU

2021 03 12

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad vakcinacija „AstraZeneca“ vakcina Lietuvoje vyksta toliau, atsižvelgiant į Europos vaistų agentūros (EVA) ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) rekomendacijas ir ekspertų vertinimą, jog nėra pagrindo abejoti „AstraZeneca“ vakcinų efektyvumu ir saugumu. 

Šiuo metu Danija, Norvegija ir Islandija laikinai sustabdė „AstraZeneca“ vakcinų atsargų naudojimą, galimai įtarus nepageidaujamas reakcijas, paskiepijus šia vakcina, tačiau, kaip nurodo EVA ekspertai, nėra jokių duomenų, kad būtent vakcinacija galėjo sukelti šias būkles. Šios būklės, beje, nėra įvardytos ir kaip šios vakcinos šalutinis poveikis. 

EVA rekomenduoja vakciną vartoti toliau. Tuo pat metu vyksta tyrimas dėl pasitaikiusių tromboembolinių reiškinių (kraujo krešulių).

Primename, kad šiuo metu Lietuvoje laikinai sustabdytas vakcinavimas tik viena vakcinos „AstraZeneca“ ABV5300 serija, siekiant atmesti menkiausius įtarimus dėl šios konkrečios siuntos vakcinos saugumo.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.