LIGŲ PREVENCIJA IR PACIENTŲ ŠVIETIMAS – TRUMPIAUSIAS KELIAS Į GERESNĘ VISUOMENĖS SVEIKATĄ

2021 11 29

Šią tiesą puikiai suvokia Šeškinės poliklinikos medikai ir pacientai. Ir jau ne pirmi metai tam skiria savo dėmesį ir pastangas.

2021 m. lapkričio 24 d. poliklinikoje vyko projekto ,,Inovatyvios ir kompleksinės lėtinių ligų priežiūros modelio išbandymas“ pacientų savipriežiūros mokymai. Mokymus vedė šeimos gydytoja Vilija Petrauskaitė ir slaugytoja Marija Aleksandrova. Pacientams buvo glaustai, aiškiai ir konkrečiai papasakota apie jų lėtinių ligų – cukrinio diabeto ir hipertenzijos – rizikos veiksnius ir kaip patys žmonės gali prisidėti prie šių ligų valdymo bei kontrolės. Dalyvavo ir keli pacientų artimieji. Kiekvienas pacientas buvo konsultuotas dėl individualaus priežiūros plano, dėl priemonių naudojimo, kantriai buvo atsakoma į visus iškilusius klausimus. Labai buvo malonu stebėti gerą komandinį šeimos gydytojos ir slaugytojos darbą, kaip nuoširdžiai jos rūpinasi projekto pacientais.

Poliklinikoje projektas ,,Inovatyvios ir kompleksinės lėtinių ligų priežiūros modelio išbandymas“ įgyvendinams nuo 2021 m. spalio mėn. Į jį įtraukti 105 pacientai, sergantys cukriniu diabetu ir hipertenzija. Projekte dalyvaujančių pacientų sveikatos būklę stebi 4 šeimos gydytojai ir 4 slaugytojos.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!