Naujienos

MINIME ODONTOLOGŲ DIENĄ

2024 02 09

Vasario 9-oji – Tarptautinė odontologų diena. Sveikiname kolegas profesinės šventės proga, o Šeškinės poliklinikos pacientams norime priminti profilaktikos ir dantų higienos svarbą.

Kiekvienas iš mūsų džiaugiamės turėdami gražius ir sveikus dantis. Kad jie tokie išliktų ilgą laiką, patariama kasdien jais rūpintis ir profilaktiškai lankytis pas burnos higienistus, geriausia – kas pusę metų. Kiekvieno profilaktinio apsilankymo metu bus patikrinta jūsų burnos ertmė, o po patikros gausite patarimų, kaip palaikyti savo burnos ertmę sveiką.

Derėtų atminti, kad tuomet, kai skausmas praneša apie dantų ar dantenų problemas, tos problemos paprastai jau būna įsisenėjusios. Tarkim, dantenų ligos yra viena pagrindinių priežasčių, kad pacientai netenka nuolatinių dantų, tačiau ligos užuomazgas nustatyti ir sudaryti gydymo planą gali tik odontologas. Taigi reguliarus lankymasis burnos higienisto kabinete padės išvengti skausmo, sutaupys laiko ir pinigų.

Šeškinės poliklinikoje neliks užmiršti ir mažieji odontologų pacientai, tuolab kad pirmas profilaktinis vizitas pas šios srities specialistą turėtų būti tuomet, kai vaikučiui išdygsta pirmasis dantukas. Jo metu tėveliai sužino, kaip tinkamai prižiūrėti vaiko dantis, kaip juos valyti, jiems paaiškinama, kokia turėtų būti dantukų sveikatai palanki mityba. Be to, taip vaikai pripranta prie reguliarių vizitų pas odontologą ir ateityje retai tenka susidurti su jų nenoru ar baime lankytis odontologijos kabinete.

Jau paaugusiems vaikams siūlome nemokamą nuolatinių krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugą. Silantu padengti dantys efektyviai apsaugomi nuo ėduonies. Tyrimų duomenimis, geriausi rezultatai pasiekiami, kai šia plombine medžiaga padengiami neseniai išdygę dantys. Todėl Šeškinės poliklinikos medikai ragina tėvelius ilgai nelaukti ir pasinaudoti šia paslauga. Dantų dengimą silantu atlieka gydytojai odontologai arba burnos higienistai. Registruotis galima tel. 8 5 250 2000 arba internetu e.poliklinika.lt.

Na o pigiausios ir visiems prieinamos profilaktikos priemonės – ir vaikams, ir suaugusiesiems – tai paprasčiausias dantų šepetėlis ir kasdienis jo naudojimas. Rūpinkimės savo dantimis ir patys, tuomet apsilankę pas gydytojus odontologus ar burnos higienistus galėsime vieni kitiems plačiai nusišypsoti.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.