NAUJA INFORMACIJA DĖL KALIO JODIDO TABLEČIŲ

2020 10 15

Vilniaus m. savivaldybės sprendimu visiems sostinės gyventojams naujus e. receptus kalio jodido tabletėms įsigyti išrašys Centro poliklinika.

Receptai bus išrašyti nekompensuojami, 30 d. galiojimo trukmės. Vaikams iki 12 metų – po 2 tabletes, vaikams nuo 12 metų ir suaugusiesiems – po 4  tabletes. E. receptai kalio jodido preparatams įsigalios 2020 m. spalio 19 d.

Šeškinės poliklinikos pacientams patiems niekuo rūpintis nereikia: savivaldybė prašo laukti asmeninių žinučių, kuriose bus pateikta visa informacija, kada ir kur tabletes atsiimti.

Primename, kad kalio jodido tabletės skirtos apsaugoti skydliaukei nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio. Jos bus dalijamos kaip prevencinė priemonė dėl Baltarusijoje pradėti veikti turinčios Astravo atominės elektrinės.