NAUJOVĖ: PACIENTUS KONSULTUOTI GALI IR SLAUGYTOJAI

2024 01 04

Sveikatos apsaugos ministerijai patvirtinus slaugytojo konsultacijų teikimo tvarką, nuo šių metų pradžios pacientams teikiamos ne tik šeimos gydytojo, bet ir slaugytojo konsultacijos. Slaugytojas pagal savo kompetenciją gali įvertinti paciento sveikatos būklę, paskirti tyrimus ir suteikti kitas paslaugas, o esant poreikiui – užregistruoti jį pas šeimos gydytoją.

Tikimasi, kad tai bus naudinga ir pacientams, ir sveikatos priežiūros įstaigoms: trumpės eilės pas gydytojus, gerės paslaugų prieinamumas, mažės šeimos gydytojams tenkanti pareigų našta, todėl jų konsultacijos bus ir ilgesnės, ir išsamesnės. Pacientai neturėtų baimintis, jei registruojantis į šeimos gydytojo konsultaciją jiems bus pasiūlytos apylinkės slaugytojo paslaugos. Šeškinės poliklinikoje yra patvirtintas aiškus registracijos algoritmas, kuris numato, kada pacientą galima registruoti slaugytojui, o kada – tik šeimos gydytojui. Tuolab kad po pirminės slaugytojo konsultacijos, esant poreikiui, pacientas gali būti siunčiamas pas šeimos gydytoją. Taigi paciento situacija šeimos  gydytojui visuomet liks žinoma.

Slaugytojo kompetencija leidžia ne tik taikyti slaugos procedūras ir priemones, bet ir vertinti paciento sveikatos būklę, konsultuoti ir teikti rekomendacijas, vykdyti lėtinėmis ligomis sergančių pacientų sveikatos būklės stebėseną, paskirti diagnostinius laboratorinius tyrimus ir vertinti jų rezultatus, atlikti vaikų ir suaugusiųjų profilaktinius patikrinimus, imunoprofilaktiką, naujagimių priežiūrą, o išplėstinės praktikos slaugytojai gali išrašyti ir vaistus arba pratęsti jų skyrimą.