Naujienos

NEDARBINGUMO IŠDAVIMO KARANTINO METU ATMINTINĖ

2021 01 11

Pandemijos metu COVID-19 sergantiems asmenims, sąlytį su sergančiais turėjusiems, grįžusiems iš paveiktų šalių (taip pat ir iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės (JK), kuriems privaloma izoliacija, taip pat sergančius ar nesergančius vaikus karantino metu prižiūrintiems asmenims išduodamas nedarbingumo pažymėjimas.

Primename, kuriais atvejais nedarbingumui gauti reikalinga Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) išduodama pažyma, o kada reikia kreiptis tiesiai į savo gydytoją ar gydymo įstaigą.

KADA NEDARBINGUMUI GAUTI REIKALINGA NVSC IŠDUODAMA PAŽYMA:

  • kai esate izoliacijoje dėl to, kad turėjote sąlytį su sergančiu COVID-19 liga;
  • kai esate izoliacijoje, nes grįžote iš paveiktos šalies arba iš JK;
  • kai prižiūrite izoliacijoje esantį vaiką, kuris turėjo sąlytį su koronavirusu sergančiu žmogumi (pažyma išrašoma vaiko vardu ir siunčiama vaiko gydymo įstaigai, nedarbingumas suteikiamas ne daugiau kaip 14 dienų).

Papildomai kreiptis į NVSC nereikia, jei jau esate pildę keleivio arba izoliavimosi anketą, kurios nuorodą gavote SMS žinute, ir joje pažymėjote, kad jums reikia nedarbingumo.

Jeigu esate užpildę tik anketą NVSC interneto svetainėje (nvsc.lrv.lt/salytis), sulaukite, kol su jumis susisieks NVSC specialistas ir pasitikslins sąlyčio duomenis. Tik tuomet būsite įtrauktas į izoliuojamų asmenų registrą ir informacija apie nedarbingumo poreikį (pažyma) pasieks jūsų gydymo įstaigą.

KADA DĖL NEDARBINGUMO REIKIA KREIPTIS TIESIAI Į SAVO GYDYMO ĮSTAIGĄ IR NVSC PAŽYMA NEREIKALINGA:

  • kai jums patvirtinta COVID-19 liga;
  • kai prižiūrite COVID-19 sergantį vaiką;
  • kai karantino metu prižiūrite vaiką iki 8 metų arba nuotoliniu būdu besimokantį pradinuką;
  • kai vaikų su negalia ugdymas vyksta įprastai, bet nusprendžiate vaiko į mokyklą nevesti;
  • kai švietimo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas;
  • kai šeimos narys serga COVID-19, o jūs izoliuojatės, nes turėjote su juo sąlytį ir esate priregistruotas prie tos pačios gydymo įstaigos.

Parengta pagal NVSC informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.